Vilson stigao Hausa!

Partizanov Amerikanac sa finskim pasošem izjednačio klupski rekord star više od 12 godina.

Džamar Vilson ubacio 41 poen, koliko i Frederik Haus  Izvor: MN PRESS

Džamar Vilson u ponedeljak uveče je ušao u istoriju košarkaškog kluba Partizan, kao jedan od stranaca sa najboljim individualnim učinkom u jednoj utakmici.

Vilson je u porazu od Olimpije rezultatom 118:115 (četiri produžetka), u okviru poslednjeg kola ABA lige 2015/16, ubacio 41 poen, koliko i Frederik Haus u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća 2003. protiv Crvene zvezde, kada je u novosadskoj dvorani SPENS odigran jedan produžetak.

Amerikanac sa finskim pasošem mogao je sam da izbije na čelo nezvanične rang liste crno-belih, ali je u poslednjem minutu utakmice promašio polaganje, možda i uz nedosuđen faul.

Duel u Ljubljani nije za crno-bele bio od velikog takmičarskog značaja, ali ga je trener Aleksandar Džikić očigledno tako tretirao, jer su mu nosioci igre proveli na terenu i više od 50, od mogućih 60 minuta!

Kevin Džons je sa 55:08 minuta postavio rekord ABA lige, Vilson je igrao 50:44 minuta, Edo Murić 46:27, Aleksandar Cvetković 45:15, a Čedomir Vitkovac 39:21.

Zanimljivo je i da se kapiten Vanja Marinković nije upisao u listu strelaca, iako je igrao 31:08 minuta (šut iz igre 0/3).

Miloš Koprivica, od povrede Boža Đumića "starter" na poziciji pet, igrao je šest i po minuta, Andreja Milutinović pet i po, Adin Vrabac tri i po, dok Petar Aranitović uopšte nije ulazio na parket.

Na drugoj strani je Sava Lešić za 53:18 minuta imao "dabl-dabl" u stilu centra Sakramento Kingsa Demarkusa Kazinsa - 31 poen i 21 skok.

Preko 40 minuta kod "zmajčeka" su igrali još Miha Lapornik, Ronalds Zakis i Mitja Nikolić.

Spektakularan kraj sezone u ABA ligi za dva velikana ex-YU košarke...