EL: Teodosić se radovao, Rakočević tugovao

Olimpijakos savladao Efes (105:90), Himki pobijedio u Milanu (72:68), a u Rimu poslije produžetka bodove osvojio Makabi (92:90).

EL: Teodosić se radovao, Rakočević tugovao  Izvor: MONDO

Odolijevao je Efes u Pireju... Ali samo u prvom poluvremenu. U trećoj četvrtini razgoropadio se Olimpijakos i postigao očekivanu pobjedu u 4. kolu Grupe B Evrolige - 105:90 (24:27, 22:21, 30:21, 29:21).

Junak utakmice bio je Kleiza sa 20 poena i 11 skokova, dok je Burusis dao 23. Za Olimpijakos je igrao i Miloš Teodosić - za 28 minuta postigao je šest poena.

Igor Rakočević je u turskom timu imao zapaženu rolu, za pola sata na parketu ubacio je 15 poena, koliko i Kasun. Međutim, to nije bilo dovoljno da se izbjegne treći poraz u sezoni.

Mnogo uzbudljivije završnice igrane su u Italiji, u Milanu i Rimu, i u oba slučaja radovali su se gosti.

Iz grada mode plijen su odnijeli Rusi: Armani Džins - Himki - 68:72 (19:16, 16:15, 15:18, 18:23).

Longford je minut i po prije kraja pogodio trojku za goste i tada je na semaforu stajalo 64:69. Uzvratio je Finli istom merom, a kada je zatim Kabezas pogodio samo jedno bacanje, domaćin je imao napad na "minus tri". Međutim, i Finli je jednom bio neprecizan izvođač penala - 68:70.

Za razliku od njih dvojice, Fridzon je bio siguran sa linije slobodnih bacanja za konačnih 68:72.

Lotomatika je poražena od Makabija - 90:92 (17:17, 16:18, 26:16, 13:19, 17:19).

Iako su Rimljani bili ubijedljivi u trećoj deonici, Makabi se vratio u igru u posljednjoj četvrtini i u 37. minutu poveo 66:63 poslije koša Lazmea.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu. Lotomatika je stigla do 73:70, ali je Viznevski trojkom donio izjednačenje i produžetak.

Kod 90:90 Eidson je pogodio dva slobodna bacanja, na drugoj strani Džaber je promašio trojku i bodovi su otputovali za Tel Aviv.

REZULTATI I PAROVI 4. KOLA

Grupa A

Sreda

Cibona - Žalgiris 64:52

Fenerbahče - Montepaski 83:87

Barselona - Asvel 76:62

TABELA: Montepaski 4-0, Barselona 4-0, Fenerbahče 2-2, Žalgiris 1-3, Cibona 1-3, Asvel 0-4.

Grupa B

Lijetuvos Ritas - Partizan 78:56

Olimpijakos - Efes 105:90
/Burusis 23p, Kliza 20p, 11sk - Kasun 15p, 12sk, Rakočević 15p/

Srijeda

Orlean - Unikaha 74:86

TABELA: Unikaha 4-0, Olimpijakos 3-1, Lijetuvos 3-1, Efes 1-3, Partizan 1-3, Orlean 0-4.

Grupa C

Lotomatika - Makabi 90:92 posle produžetka
/Vinston 21p, Džaber 20p, 7sk - Anderson 27/

Srijeda

Marusi - Kaha Laboral 86:103

CSKA - Olimpija 79:69

TABELA: Lotomatika 3-1, Kaha Laboral 3-1, Makabi 3-1, CSKA 2-2, Marusi 1-3, Olimpija 0-4.

Grupa D

Armani Džins - Himki 68:72
/Finli 19p - Lengford 17/

Srijeda

Prokom - Panatinaikos 65:75

Oldenburg - Real 61:104

TABELA: Real 3-1, Panatinaikos 3-1, Himki 3-1, Armani Džins 1-3, Prokom 1-3, Oldenburg 1-3.