Sve se može, osim da Sparsi izgube kod kuće!

Ako ostvare sve pobede do početka plej-ofa, a ostalo im je još 12 utakmica, košarkaši San Antonija izjednačiće čuveni skor Čikago Bulsa od 72-10. Nurkić i Jokić solidni!

34-0!

Prođe i polovina aprila, a San Antonio Sparsi, nezvanično jedini tim koji može da stane na put šampionima, Golden Stejt Voriorsima, i dalje nemaju poraz kod kuće.

Predvođeni Kavijem Lenardom i Lamarkusom Oldridžom, koji su postigli po 22 poena, Sparsi su prilično lako došli do pobede od 118:110 nad Portland Trejlblejzersima u noći između četvrtka i petka.

Momci Grega Popoviča su tako ostvarili drugi najbolji početak sezone u istoriji lige, kada su mečevi kod kuće u pitanju.

San Antonio je protiv Portlanda zabeležio 34. pobedu na domaćem parketu, pa im sada nedostaju još tri utakmice, kako bi se izjednačili sa Čikago Bulsima, koji je u sezoni 1995/96 ostvarili 37 uzastopnih trijumfa na domaćem parketu.

Takođe, ukoliko Sparsi trijumfuju u preostalih 12 utakmica do početka plej-ofa, izjednačiće rekord Džordanovih Bulsa (72-10) koji juri i Golden Stejt (61-6).

Zapaženu ulogu u pobedi San Antonija imao je i Toni Parker, koji je postigao 18 poena, uz 16 skokova, dok srpski košarkaš Boban Marjanović dobio priliku da zaigra u "garbage time-u" - dva minuta, bez statističkog učinka.

Top 10 NBA Plays: March 17th.

Najefikasniji u ekipi Portlanda bio je Sidžej Mekalum sa 26 poena, dok je Demijan Lilard postigao 23. Portlandu je ovo bio 34. poraz u sezoni, uz 35 pobeda. S druge strane, San Antonio je već obezbedio plej-of, pošto ima 58 pobeda i 10 poraza.

Šarlot Hornets je u neizvesnoj završnici utakmice protiv Majami Hita došao do pobede od 109:106, a odlučujuće poene za trijumf postigao je Džeremi Lin sa linije za slobodna bacanja. Bek Majamija Dvejn Vejd je potom u poslednjem napadu promašio šut za tri poena i produžetak.

Kemba Voker je bio najistaknutiji u Šarlotu sa 21 poenom, sedam skokova i sedam asistencija, a Al Džeferson je ostvario "dabl-dabl" učinak - 21 poen i 10 skokova, dok je Nikola Batum upisao 19 poena.

Luol Deng je predvodio Majami sa 22 poena i devet skokova, Džoš Ričardson je ubacio 18, a jedan manje je postigao Hasan Vajtsajd. Zapaženu ulogu imao je i Goran Dragić. On je za 36 minuta na parketu upisao 16 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Oba tima nakon ove utakmice imaju skor od 39 pobeda i 29 poraza, a NBA statističari navode da su Hornetsi, računajući od 1. februara, treći najbolji tim lige, odmah iza Voriorsa i Sparsa.

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su116:98 u gostima od Atlante Hoks, a srpski i bh. košarkaši Nikola Jokić i Jusuf Nurkić ostvarili su solidan učiank u porazu svog tima.

Jokić je za 22 minuta učinak od osam poena, pet skokova i dve asistencije. U ekipi Denvera je najefikasniji bio Didžej Ogisten sa 17 poena, a jedan manje ubacio je Žofri Lovernj.

Nurkić je ubacio 10 poena, uhvatio sedam lopti te dva puta asistirao za nešto više od 25 minuta na terenu.

Atalantu je do 40. pobede u sezoni predvodio Tim Hardavej sa 21 poenom, a po 16 su postigli Pol Milsap i Džef Tig.

Čikago je oslabljen, kod kuće, uspeo da pobedi Bruklin Netse 118:102 i ostvari 34. trijumf u sezoni.

Bulse je predvodio Dag Mekdermot sa 25 poena, Džimi Batler je dodao 22, uz sedam asistencija i tri skoka, dok je s druge strane najraspoloženiji bio Bojan Bogdanović sa 26 poena i pet asistencija, a Tadeus Jang je postigao 16 poena, uz 14 skokova.

Veče pre toga, Bogdanović je ubacio 44 poena i postao rekorder kada su hrvatski košarkaši u pitanju.