"Brejk" Barselone uz 16 trojki

Lokomotiva Kubanj prva je izgubila prednost domaćeg terena u četvrtfinalu plej-ofa Evrolige.

Ekipa Barselone u dobroj je poziciji uoči utakmica na svom parketu sledeće nedelje, pošto se iz Krasnodara vraća sa neophodnim "brejkom" i 1:1 u pobedama.

Lokomotiva se u prvom meču provukla zahvaljujući seriji od 8:0 u poslednja četiri i po minuta, ali u petak se pitanje pobednika nije postavljalo već od sredine druge četvrtine, kada su gosti poveli dvocifrenom razlikom.

Lokomotiva - Barselona 66:92 (19:24, 12:24, 18:23, 17:21)!

Već u 20. minutu bilo je 20 poena razlike (28:48), u 27. "plus 30" (38:68), da bi Lokomotiva pet minuta pre kraja smanjila na 61:74 i došla nadomak časnog poraza.

Domaći tim imao je dva šuta za dodatno hvatanje priključka, a nakon tih promašaja je Barsa krenula u seriju za "bildovanje" autoriteta od čak 18:5 i trojkom Ribasa uz zvuk sirene duplirala pomenutu prednost od 13 poena.

Tim Ćavija Paskvala trojke je šutirao 16/26, što je učinak sa kakvim je praktično nemoguće izgubiti utakmicu.

LOKOMOTIVA: Dilejni 19 (3sk, 3as), Rendolf 17 (6sk), Bikov 12, Drejper 5, Džening 4, Singlton 3 (4sk), Klaver 2 (5as), Brekhof 2 (4sk), Zubkov 2.

BARSELONA: Navaro 18, Satoranski 13 (10as), Perperoglu 13 (4sk, 3as), Tomić 12 (10sk, 3as), Doelman 12 (4sk), Abrines 8 (5sk), Ribas 6 (3sk, 3as), Samuels 4, Oleson 4, Arojo 2.

U preostalim serijama, CSKA vodi 2:0 protiv Crvene zvezde, kao i Fenerbahče protiv Reala, dok Laboral Kuća i Panatinaikos (1:0) igraju drugu utakmicu u petak od 20.45.