NBA: Radmanović pogađao, Hjuston se oporavio

Vladimir Radmanović odigrao je bitnu rolu u pobedi Lejkersa nad Sijetlom, dok su dobri bili i Jarić i Krstić, iako su njihovi timovi poraženi.

NBA: Radmanović pogađao, Hjuston se oporavio Izvor: MONDO

Ekipa Hjustona oporavila se posle dva vezana poraza i upisala trijumf na gostovanju Golden Stejtu - 109:106.

Tim, čiju su nisku od 22 uzastopne pobede prekinuli Boston i Nju Orleans, predvodili su Trejsi Mekrejdi sa 26 poena i po osam skokova i asistencija, dok je kod domaćih briljirao Beron Dejvis, strelac 27 pogodaka. Kosta Perović odlukom trenera nije dobio priliku da se okuša na ovom duelu.

Vladimir Radmanović imao je veoma zapaženu ulogu na duelu protiv Sijetla, koji su Lejkersi ubedljivo rešili u svoju korist rezultatom 130:105.

Radmanović je kao član startne petorke na parketu proveo 38 minuta i za to vreme upisao 13 pogodaka, šest skokova i pet asistencija. Najbolji kod pobednika bio je Kobi Brajant sa 23 koša, Luk Volton zabeležio je 17 poena, a Lamar Odom 13 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Kod "supersoničnih" istakao se Erl Votson sa 20 poena i sedam asistencija.

I ostali srpski igrači Marko Jarić i Nenad Krstić ostvarili su zapažene role, uprkos tome što su njihovi timovi pretrpeli poraze. Minesotu je nadigrala Indijana (124:113), a Jarić je upisao 11 poena i dva skoka. Denver je bio ubedljiv protiv Nju Džersija, za koji je Krstić postigao osam poena.

REZULTATI
Orlando - Filadelfija 113:95
Indijana - Minesota 124:113
(Jarić 11 poena i dva skoka, dve ukradene lopte i asistencija za 32 minuta)
Denver - Nju Džersi 125:114
(Krstić osam poena, jedan skok za 16 minuta)
Memfis - Njujork 120:106
Vašington - Majami 103:86
Klivlend - Toronto 90:83
(Pavlović sedam poena, četiri skoka za 21 minut)
San Antonio - Sakramento 102:89
Portland - LA Klipers 107:102
LA Lejkers - Sijetl 130:105
(Radmanović 13 poena, pet asistencija, šest skokova, dve ukradene lopte za 38 minuta)
Hjuston - Golden Stejt 109:106