Srbija - Litvanija 0:2

Juniori Mege i Crvene zvezde poraženi na startu Fajnal ejt turnira Evrolige u Berlinu.

Crvena zvezda - Lijetuvos Ritas 70:77, Mega Bemaks - Žalgiris 68:81.

Srpski timovi imali su periode dobre igre u mečevima prvog kola Fajnal ejta Evrolige, ali su Litvanci ukupno gledano bili bolji i slavili zaslužene pobede.

S obzirom na to da u finale idu prvoplasirani iz dve grupe, Zvezdi i Megi možda neće biti dovoljno ni da dobiju obe preostale utakmice.

Zvezda je prvu četvrtinu rešila u svoju korist rezultatom 25:13, ali je drugu i treću izgubila sa ukupno 23 poena razlike, tako da je u poslednjih 10 minuta uspela samo da ublaži poraz.

Sudeći po statistici, Boriša Simanić nije odigrao onako kako može (9p, 8sk, 3as, 3blk za 28 minuta, šut iz igre 4/9, slobodna bacanja 0/3), dok je Aleksa Radanov potpuno podbacio, zabeleživši četiri poena (šut 2/10) i pet izgubljenih lopti za 31 minut.

Crveno-bele su predvodili Aleksa Uskoković (19p, 4as, 5ukr) i Stefan Đorđević (13p, 7sk).

Mega je u duelu sa Žalgirisom dobila prvo poluvreme 38:35, nakon treće četvrtine je bila u zaostatku od dva poena (54:56), a onda je došlo do velikog pada.

Trio najefikasnijih činili su Marko Pecarski sa 17, Nikola Mišković sa 15 i Novak Musić sa 12 poena.

Mega u petak igra protiv Barselone, koja je prvog dana pobedila francuski INSEP (83:75), a Zvezda protiv Albe. U toj grupi je još branilac titule Real Madrid.