EVROKUP: Kikanović ne može sam

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Šoleu 79:70 (20:15, 19:20, 20:14, 20:21) u utakmici četvrtog kola Grupe F Evrokupa.

EVROKUP: Kikanović ne može sam Izvor: MONDO

"Crveno-bijelima" je to bio prvi poraz u takmičenju, dok je Šole zabijležio drugu pobjedu.

Domaći košarkaši su bolje počeli utakmicu i u prvih nekoliko minuta došli do šest poena prednosti (16:10).

Igrači beogradskog tima u tim trenucima nisu imali rješenja da zaustave raspoloženog Semija Meiju, koji je postigao čak devet poena za Šole.

Francuski tim je i u većem dijelu druge dionice uspijevao da sačuva nekoliko poena prednosti, ali su "crveno-bijeli" predvodjeni Amerikancem Majkom Tejlorom u 17. minutu došli do izjednačenja (28:28).

Ipak, u završnici druge četvrtine razigrao se Litvanac Arvidas Eitutavičijus, koji je Šoleo donio vodjstvo od 39:35.

"Crveno-bijeli" su u 22. minutu ponovo stigli do izjednačenja (39:39), ali su se tu i zaustavili.

Meija je, uz pomoć Kevina Serafina, iskoristio lošu igru Zvezde u trećoj cčetvrtini, pa je francuska ekipa u 28. minutu, prvi put na utakmici, povela sa deset poena (55:45).

Poslije tri minuta igre u posljednjoj četvrtini, košarkaši beogradske ekipe vratili su se na "minus četiri" (59:63). Uslijedila je nova serija Šolea, koji je ponovo predvodjen Meijom i Eitutavičijusom, došao do ubijedljivih 72:59 u 37. minutu.

Poenima Vuka Radivojevića sa linije za slobodna bacanja "crveno-bijeli" su u posljednjem minutu uspjeli da smanje na 70:76,

Najbolji akter utakmice bio je Meija sa 35 poena, dok je Serafin je na to dodao još 16 poena, dok je Eitutavičijus ubacio 13 poena.

U beoradskoj ekipi najefikasniji bio je Elmedin Kikanović sa 22 poena, a Radivojević je postigao deset poena.