Proslavili se Krstić i Stojaković

Srbi imali značajne uloge u pobjedama Oklahome i Nju Orleansa. Boston zaustavljen kod kuće, savladala ga Filadelfija.

Proslavili se Krstić i Stojaković  Izvor: MONDO

Nenad Krstić i Predrag Stojaković pružili su zapažene role u pobjedama Oklahome i Nju Orleansa nad Detroitom i Denverom.

Kapiten reprezentacije Srbije je za 16 i po minuta ubacio deset poena, imao osam skokova i tri blokade. Ponovo je bio sjajan Kevin Durant, najzaslužniji za 13. uspjeh Oklahome (109:98) u 25. utakmici, sa 27 poena, a najefikasniji na parketu bio je igrač gostiju, Rodni Staki, sa 31.

Hornetsi su nanijeli Nagetsima osmi poraz u sezoni (98:92) i sada imaju učinak 12-13. Stojaković je za 35 minuta ubacio 24 poena (4/8 za tri) i bio drugi strijelac ekipe, iza Krisa Pola (30).

Vladimir Radmanović je za Golden stejt igrao 16 minuta (4p, 3sk) u porazu od Vašingtona (109:118). Aleksandar Pavlović je za Minesotu, koja je bila bolja od Sakramenta 112:96, u igri proveo skoro 20 minuta i imao učinak osam poena i dva skoka.

Nenad Miličić nije igrao za Njujork.

Filadelfija je napravila senzaciju poslije dramatične završnice utakmice u Bostonu. Gosti su se radovali tek sedmoj pobjedi, a Seltiksima je to bio peti poraz, poslije kojeg su drugi tim NBA lige sa učinkom 20-5 (Lejkersi imaju 20-4).

Ujedno, Boston je prekinuo seriju od 11 uzatopnih pobjeda kod kuće.

Elton Brend je, sa 23 poena bio najefikasniji, a osim toga, postigao je i odlučujući koš, iz odbojke, 7,7 sekundi prije kraja - 98:97.