NLB: Zvezda u finišu "slomila" Bosnu

Košarkaši Bosne upisali su novi, 11. poraz u 13. kolu NLB lige. Bolja od "studenata" bila je Crvena zvezda.

NLB: Zvezda u finišu "slomila" Bosnu Izvor: MONDO

Crveno-bijeli su svojim greškama vraćali Bosnu u život, ali su Beograđani u finišu koševima Štimca i Kešelja spriječili poraz od vicešampiona BiH - 85:79.

Duel u Pioniru posmatralo je svega 500 ljudi, sasvim očekivano ako se uzmu u obzir vremenske prilike u Beogradu, proslava Svetog Nikole i direktan TV prenos.

Kada je Zvezda između devetog i 13. minuta napravila seriju od 19:2 i povela sa 35:19, djelovalo je da se malobrojna publika neće pokajati što je došla u Pionir.

Ali umjesto očekivane egzibicije, Aco Petrović i njegovi izabranici su krenuli drugim putem. Ispucavanjem za tri poena, promašenim zicerima i opuštenom odbranom, dozvolili su gostima iz Sarajeva da se razigraju.

Od 42:31 na poluvremenu, preko 56:39 u 25. minutu, serijom od 0:8 došlo se do svega 76:74 tri minuta prije kraja!

Centar Goran Bajić, koji je poentirao kao na treningu, košem uz dodatno bacanje je otvorio vrata drami. Međutim, Vladimir Štimac je u sljedećem napadu postigao "dva plus jedan" (79:74), a Marko Kešelj minut i po prije kraja trojku za 82:76, poslije čega više nije bilo dileme.

Kakva se košarka igrala, govori to što su oba tima imala više od 60 odsto pogodaka za dva poena. Zvezda je dala devet trojki, Bosna deset, ali su crveno-bijeli uhvatili deset lopti više i češće odlazili na liniju slobodnih bacanja.

Bajić je postigao 14 za Bosnu, Božo Đurasović 13, a Gorjan Radonjić 12, dok su Kešelj sa 19, Filip Videnov sa 16, odnosno Elmedin Kikanović i Tadija Dragićević sa po 14 poena bili najefikasniji kod domaćina.

Hemofarm je do pobjede nad evroligašem Olimpijom stigao snagom kolektiva - gotovo identičan indeks korisnosti imala su četvorica košarkaša.

Boban Marjanović postigao je 18 poena, Džerod Stivenson 17, a Miljan Pavković 11. Reprezentativac Stefan Marković nanizao je čak 12 asistencija, uz pet poena i šest skokova!

Hemofarm se početkom posljednje četvrtine nalazio u minusu od osam poena (57:49), ali je u posljednja dva minuta ušao sa "plus šest" (63:69), što je u penal-završnici uspio da sačuva.