Partizan neefikasan i ubjedljiv u Širokom!

Iako su postigli svega 63 poena, košarkaši Partizana ubjedljivo su pobijedili Široki, jer su mu dozvolili da ubaci samo 48 poena za 40 minuta igre.

Partizan neefikasan i ubjedljiv u Širokom! Izvor: MONDO

Košarkaši Partizana ostvarili su ubjedljivu pobjedu u Širokom Brijegu, iako su u nedjelju uveče postigli svega 63 poena. Postavlja se pitanje, koliko su primili, ako je pobjeda bila ubjedljiva?

Košarkaši Širokog uspjeli su da postignu svega 48 poena, od toga 14 u drugom poluvremenu!

U posljednjem meču 13. kola NLB lige, pred 3.500 navijača u "Pecari": Široki - Partizan 48:63 (22:12, 12:19, 8:19, 6:13).

Prvak Bosne i Hercegovine nošen navijanjem i nabojem zbog gostovanja najboljeg košarkaškog tima sa ovih prostora u posljednjih deset godina, dominirao je u prvom poluvremenu i uz sedam poena u nizu Hrvoja Puljka (dve trojke, slobodno bacanje) čak poveo sa 31:20, u 15. minutu.

I to je bilo to...

Od tada, na terenu je postojao jedan tim, iako umoran i razočaran zbog neprijatnog poraza u četvrtak uveče u Francuskoj od Orleana. Uprkos napornom putu iz Francuske do Hercegovine, crno-bijeli su pronašli dovoljno energije i motiva da na kraju ubjedljivo poraze protivnika.

Košarkaši Partizana pustili Široki da igra petnaest minuta, a onda se probudili i došli do osmog trijumfa sezone. Najzaslužniji za trijumf crno-bijelih Aleksandar Rašić koji je postigao 19 poena i tri trojke u drugom poluvremenu.

Kada je Aleksandar Marić u 22. minutu zakucao na asistenciju Robertsa i doveo crno-bijele u vođstvo od 35:34, prvo od 6:5 na početku duela, bilo je jasno da se ekipa Duška Vujoševića zagrijala i da je "valjak" pokrenut poslije trokiranja u prvom poluvremenu.

Posljednji otpor Hercegovaca slomljen je sa dve uzastopne trojke Rašića u trećoj dionici, kada je domaćim igračima postalo jasno da su priliku propustili i da novu neće dobiti, bar do naredne sezone. Nije Partizan briljirao u napadu, ali je igrao odbranu koja je sludila protivnika.

U trećoj četvrtini, crno-bijeli su primili osam, a u posljednjoj - šest poena.

Na kraju, serijom 9:2, Beograđani su došli do ubjedljive pobede iako su postigli 63 poena na vrućem gostovanju za većinu NLB timova.

PARTIZAN: Roberts 7, 7 sk, 4 ukr, Mekejleb 5, 3 as, Kecman 6, Milošević, Rašić 19 (4/9 za tri), 3 sk, 2 as, 3 izg, Lešić, Mitrović, Božić 3, Marić 10m 11 sk, 4 as, 1 ukr, 3 izg, Veseli 10, 3 sk, 3 ukr, Đekić, Vraneš 3, 6 sk.