NBA: Dalas može i bez Dirka

Uprkos izostanku najboljeg igrača, Dalas savladao Klivlend. Srbi se nisu proslavili.

NBA: Dalas može i bez Dirka Izvor: MONDO

Predrag Stojaković je za 36 minuta u Torontu ubacio samo 12 poena, pogodivši samo jednu trojku iz sedam pokušaja. Ni ostali igrači Nju Orleansa nisu bili na visini zadatka, pa je kao logična posljedica došao poraz - 92:98.

U noći između nedjelje i ponedjeljka igrao je i Aleksandar Pavlović čija je Minesota očekivano doživjela neuspjeh u Bostonu (104:122). Pavlović je za 11 minuta "upisao" dva skoka.

Darko Miličić je utakmicu Njujork - Šarlot (98:94) odgledao kao navijač domaćih.

Najzanimljivije je bilo u Dalasu gde je domaćin naneo Klivlendu osmi poraz u sezoni - 102:95. Sada obje ekipe imaju isti učinak: 20-8.

Uspjeh Maveriksa ima veliku specifičnu težinu jer je ostvaren bez najboljeg igrača, Dirka Novickog. Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Tim Tomas sa 22 poena, a tri više postigao je na drugoj stani Lebron Džejms.