Valjda će "orlovi" bolje od Španjolki!

Košarkašice SAD dominirale od početka do kraja olimpijskog turnira i osvojile šesto uzastopno zlato.

Prvo košarkaško zlato iz Rio de Žaneira ide u Sjedinjene Američke Države, kako se i očekivalo.

Taurasi (17p), Mur (14) i drugarice su tokom prethodnih 14 dana ubedljivo dobile svih osam mečeva (koš-razlika plus 298) i tako nastavile nisku zlatnih medalja započetu još u Atlanti 1996.

Reprezentacija Španije nije bila ravnopravan protivnik kada su se sastali u grupi (103:63), a ne računajući prvih desetak minuta, ni u finalu - 101:72 (21:17, 28:15, 32:17, 20:23)!

Jednostavno, takav je odnos snaga u ženskoj košarci i tu nema promena na poslednjih šest olimpijskih turnira. Jedina koja je u finalu uspela da pruži dostojan otpor bila je Australija u Atini 2004, kada je izgubila rezultatom 74:63.

Kao što je poznato, bronza ide u Srbiju, pošto je naša reprezentacija u meču za treće mesto bila bolja od Francuskinja - 70:63.

Španske košarkašice su plasmanom u finale u petak obezbedile svoju prvu olimpijsku medalju.

Na košarkaškom turniru ostalo je još da se podele medalje u muškoj konkurenciji.

Australija i Španija od 16.30 časova po centralnoevropskom vremenu će igrati za bronzu, dok se od 20.45 u finalu sastaju SAD i Srbija. Nadamo se (i uvereni smo) da će "orlovi" svetu priuštiti daleko neizvesniju utakmicu za zlato, nego što su to u subotu uradile devojke sa Pirinejskog poluostrva.