NLB: Crno-bijeli jedva kroz Železnik

Partizan savladao FMP 84:81 u utakmici 14. kola NLB lige.

NLB: Crno-bijeli jedva kroz Železnik Izvor: MONDO

Šampion je na mišiće pobijedio na gostovanju u Železniku: FMP - Partizan 81:84 (19:26, 23:21, 21:23, 18:14).

U dramatičnoj završnici domaćin ipak nije imao snage da načini senzaciju, pa su crno-bijeli izvojevali devetu pobjedu u 14. kolu NLB lige, a FMP-u nanijeli deveti poraz.

Obe ekipe imaju po meč manje, jer je njihov međusobni duel 1. kola odložen zbog gostovanja Partizana u SAD, a ponovo će se sresti u subotu, u Pioniru.

Blistao je Nemanja Protić. Igrač FMP-a ubacio je 27 poena, uz samo tri promašaja (7/8 bacanja, 4/4 za dva, 4/6 za tri), ali je u posljednjim trenucima meča pogodio samo jednom sa linije penala. Na semaforu je ostalo 81:82, pa je Aleksandar Rašić samo potvrdio uspjeh gostiju.

Tim Vlade Đurovića sve vrijeme je "kaskao" za šampionom. Aleksandar Marić u uvodu sa sedam poena i Dušan Kecman u finišu prvog poluvremena sa istim učinkom, pravili razliku u korist crno-bijelih. Ipak, priključak je tada održavao Protić, koji je na odmor otišao sa 16 poena na kontu.

Ujedno, domaći igrači su uspijevali da pariraju Partizanu u njegovom najjačem oružju - skoku (15/16).

Poluvrijeme je završeno rezultatom 42:47.

Crno-bijeli su u nastavku čuvali prednost, ali nisu mogli da se odlijepe. "Panteri" su ih vrebali... I dočekali trenutak slabosti.

Početkom posljednje dionice od 63:70 napravili su seriju 6:0, uhvatili priključak i najavili neizvjesnu završnicu. Uspio je FMP da povede prvi put, doduše i posljednji, još od početka kada je bilo 3:2 - Protić je trojkom "pogodio" vođstvo 78:77 u 39. minutu.

Međutim, onda je kapiten Partizana odreagovao kapitenski - uzvratio je trojkom - 78:80. Miroslav Raduljica je zatim donio novo izjednačenje, ali je na drugoj strani u tom periodu bio raspoložen Lester Mekejleb, kome ruka nije zadrhtala, postigao je šest od posljednjih 11 poena Partizana. On je bio siguran sa linije slobodnih bacanja za 80:82. To se ispostavilo kao dovoljno crno-bijelima za petu uzastopnu pobjedu u NLB ligi, jer je Protić na drugoj strani pogriješio...

FMP je doživio peti poraz u posljednjih šest utakmica, a slijedi mu još jedan duel sa šampionom.

U timu Duška Vujoševića najefikasniji su bili Aleksandar Marić i Lester Mekejleb sa po 18 poena, Aleksandar Rašić je dodao 13 (2/6 za tri), Lorens Roberts 12, Dušan Kecman 11...

Crno-bijeli su dali samo četiri trojke, iz 19 pokušaja. U toj kategoriji bolji su bili domaći košarkaši - 8/23. Kod njih, pored Protića, istakli su se Jeremić sa 16 poena, Miroslav Raduljica sa 12, Predrag Samardžiski sa 10 (6/15 bacanja).

FMP: Čović 9, Stamenković 1, Lazić, Raduljica 12, Protić 27, Musli, Labović, Jeremić 16, Samardžiski 10, Radetić 6, Dimić, Milutinović.

PARTIZAN: Roberts 12, Mekejleb 18, Kecman 11, Milošević, Rašić 13, Lućić, Mitrović 2, Božić 5, Marić 18, Veseli 3, Đekić, Vraneš 2.

Crvena zvezda - Budućnost 77:88

TABELA: Cibona 12-2, Olimpija 10-4, Partizan 9-4, Zagreb 9-5, Zadar 8-5, Hemofarm 8-5, Budućnost 8-6, Crvena zvezda 6-8, Radnički 6-8, Cedevita 6-8, Široki 5-9, FMP Železnik 4-9, Helios 3-11, Bosna 2-12.