Italijanska lekcija Mega Leksu

Ekipa Dejana Milojevića počela je Ligu šampiona porazom od Avelina, 70:84.

FIBA Liga šampiona Mega Leks poražen od Avelina 70:84 Izvor: MN PRESS

Gosti iz Italije su, ipak, bili prejaki.

Mega Leks trudio se protiv iskusnijeg i boljeg protivnika, ali je sve što je radio bilo neodovoljno za ravnopravnu borbu.

Reagujući na svaki trzaj domaćina, član Serije A je, na čelu sa bivšim igračem Armanija Džoom Reglendom, demonstrirao kvalitet i pokazao Megi kakav nivo košarke je očekuje u Ligi šampiona.

Na kraju prvog meča srpskog tima u novoformiranom takmičenju,

MEGA - AVELINO 70:84 (19:22, 15:16, 14:19, 22:27)

Džo Reglend u dresu Armanija

Ne evropskom debiju, Mega Leks je samo na momente uspevao da bude ravnopravan rival.

Poslednji put, momci u drečavim dresovima napali su vođstvo gostiju u trećoj četvrtini, nakon serije Avelina 10:0 (za 40:51), ali je i ta ofanziva "rafalno" odbijena.

Marko Tejić i Kostja Mušidi trgli su u finišu treće četvrtine domaćina sa po pet postignutih poena, a raspoloženi Jovan Novak nagovestio je sedam minuta pre kraja buran finiš, trojkom za 55:61.

Međutim, odgovor Avelina bio je ekspresan.

Džo Reglend reagovao je na Novaku trojku svojim petim pogotkom van crte na 6,75 (55:64), u sledećem napadu za tri je pogodio i iskusni Amerikanac Marti Lunen (57:67), a tačku na pobedu gostiju stavio je Levi Rendolf, trojkom za 59:70 pet minuta pre kraja.

Iako je bilo dovoljno vremena za još jedan trzaj Mege, gosti su na čelu sa tandemom Reglend (25 poena) - Rendolfom (21 poen) nastavili da pogađaju, zaokruživši tako miran trijumf u Sremskoj Mitrovici.

Najefikasniji među domaćima bio je Alfa Kaba, koji je sa 18 poena i devet skokova stao nadomak dabl-dabl učinka.

Mega se nakon ovog poraza ponovo posvećuje ABA ligi i prekidu niza od pet poraza u oba takmičenja. Šansu da prvi put slavi od 29. septembra i otvaranja sezone, ekipa Dejana Milojevića imaće u Zadru, u subotu.

MEGA: Mušidi 8, Đoković, Jaramaz 4 (5 sk), Veljković, Milisavljević, Kaba 18 (9 sk), Zagorac 7 (0/3 za tri, 5 sk), Čančar 2, Simeunović 8 (5 sk), Tejić 8 (6 sk), Novak 15 (1/7 za tri, 4 as)

AVELINO: Zerini 9 (3/5 za tri), Reglend 25 (6/10 za tri), Grin 5 (10 as), Espozito, Lunen 6, Kuzin 6, Severini 3, Rendolf 21 (7/7 za dva), Ožomoh 3, Fesenko 6, Parlato.