MZT "iščupao" prvenac

Gradski derbi u Skoplju pripao ABA ligašu sa dužim stažom, iako je debitant dobio prvu četvrtinu čak sa 17 poena razlike.

MZT "iščupao" prvenac Izvor: MN PRESS

MZT Skoplje (1-5) ostvarilo je prvu pobedu u ABA ligi 2016/17, dok je Karpoš Sokoli sa skorom 0-6 ostao usamljen na dnu tabele.

Tim Siniše Matića mnogo bolje je počeo gradski derbi, odigran pred samo 500 gledalaca u dvorani "Jane Sandanski". Imao je Karpoš Sokoli rekordnih 25:8 na kraju prve četvrtine, ali je MZT odmah počeo da smanjuje zaostatak i već u 23. minutu je došlo do preokreta - 35:34.

MZT je sredinom poslednjeg kvartala otišao na "plus osam" i bio na putu da reši meč, međutim, Karpoš je ostao na nogama zahvaljujući trojkama Perija, Duvnjaka i Labovića i u 40. minutu smanjio na samo 72:71.

Ksavijer Tejms potom je iskoristio jedno slobodno bacanje (73:71), Karpoš propustio dva napada za izjednačenje, a Stefan Sinovec dve sekunde pre kraja postavio konačan rezultat - 74:71.

MZT SKOPLJE: Klof 14 (8sk, 5as), Sinovec 13 (3sk, 4as, 3izg), Tejms 12, Klark 11 (7sk), Skot 11, Drenovac 7 (5sk, 2as), Lalić 6 (4sk)...

KARPOŠ SOKOLI: Peri 22 (3sk, 6as, 3ukr), Mavra 15 (4sk, 6as), Labović 10 (4sk), Vrkić 7 (8sk), Ričards 7...

U nedelju igraju još Cedevita - Krka (19.00) i Crvena zvezda mts - Igokea (21.00).