Efikasno u Milanu, Barsa jedva

U meču Armanija i Efesaumalo 200 poena, a Žalgiris je namučio Barselonu.

Prilično efikasna utakmica odigrana je u Milanu gde je domaći Armani pobedio Efes.

Dva tima su u ovaj meč ušla sa istovetnim skorom u prvih pet kola (2-3), a odnos pobeda i poraza izjednačio je italijanski predstavnik u Evroligi. Pobeda Milana nijednog trenutka i nije dolazila u pitanje, samo je bivala veća kako je vreme odmicalo, pa u poslednjoj četvrtini nije bilo ni rezultatske klackalice između dvocifrene i jednocifrene prednosti kao u prvih 30 minuta.

ARMANI – EFES 105:92 (25:24, 30:25, 24:18, 26:25)

Ekipa Jasmina Repeše je u visokom procentu šutirala za tri poena (13/19) i imala je veliki broj raspoloženih igrača od kojih je najviše poena upisao Rakim Sanders (22), a imao je i sedam uhvaćenih lopti.

Krunoslav Simon je pružio briljantnu partiju i bio na pragu "tripl-dabl" učinka, a za to mu je falio jedan skok i dve asistencije – 14 poena, 9 skokova, 8 asistencija.

Alesandro Đentile je postigao 17, a Miroslav Raduljica 13 (4/9 i 5 skokova). Mačvan je postigao jednu trojku, a na terenu je proveo samo šest ipo minuta.

Kod Efesa je Tomas Ertel imao 18, Brajant Danston 17, Derik Braun 16, Džedi Osman 14...

U drugom meču - daleko zanimljivije, a videli smo i pogodak sa pola terena.

Lukas Lekavičijus!

Nije sprečio poraz...

Košarkaši Barselone vodili su skoro čitav meč, samo sredinom druge deonice Žalgiris imao vođstvo, ali nijednog trenutka nisu uspeli da se odlepe na sigurnu udaljenost i svaki put je litvanski predstavnik unosio dozu skepse kod navijača domaćih.

Poslednji nalet odbio je Džoi Dorsi koji je prvo bio precizan sa slobodnih bacanja (oba puta!!!), a potom je izblokirao Kevina Pangosa za konačnih:

BARSELONA – ŽALGIRIS 90:86 (16:22, 20:23, 29:24, 27:27)

Najefikasniji igrač domaćih bio je Tajris Rajs sa 20 poena (11/12 sa slobodnih bacanja), a dvocifreni su još bili i Peteri Koponen (16), Aleksandar Vezenkov (12), Markus Erikson (11) i Ante Tomić (10). Kod Žalgirisa je prednjačio Brok Motum sa 26 poena.

Katalonci su tako stigli do četvrte pobede, a Žalgiris do petog poraza.