Bambergu nije dovoljno ni 15 poena razlike!

Vojtman je poveo Baskoniju u jedan od najvećih preokreta ove sezone, iako je tek 8. kolo - 36:14, odnosno 20:4 za domaćina u finišu meča.

Bambergu nije dovoljno ni 15 poena razlike! Izvor: MN PRESS

Dve večeri nakon poraza od Crvene zvezde u poslednjim sekundama, košarkaši Bamberga prokockali su 15 poena prednosti na jednom od najtežih gostovanja u Evropi i to neverovatnom serijom grešaka u poslednjoj četvrtini.

Pa i duže.

Od rezultata 45:60, sredinom treće deonice, Baskonija je postigla 36, a nemački tim samo 14 poena.

Na kraju, u poslednjem meču večeri: Baskonija – Bamberg 81:74 (16:23, 16:24, 23:16, 26:11).

Johanes Vojtman predvodio je ekipu Sita Alonsa u pomenutih 15-ak minuta, a naročito u poslednjem "jurišu" računajući od 23. minuta susreta, kada je Baskonija dovršila posao serijom 20:4.

Ukratko: Bamberg je u poslednjoj četvrtini šutirao 3/11 iz igre i 4/9 sa linije slobodnih bacanja, a tri od četiri penala pogodio je Darijus Miler kada je bio fauliran pri šutu za tri poena, čime je kratko zaustavio nalet domaćina, što znači da je izuzev njega ostatak tima šutirao 1/6 za jedan poen.

Kada se na to dodaju izgubljene lopte, nagažene aut linije i dobijene rampe, može se konstatovati da je i Bamberg itekako pomogao Baskoniji da stigne do pete pobede u osam kola i prekine mini seriju poraza u ACB i Evroligi (Valensija i Milano).

Baskoniju su do pobede predvodili Johanes Vojtman sa 20 poena i devet skokova i Rodrig Bobua sa 20 poena, četiri skoka i tri asistencije. Adam Hanga dodao je 16 poena i sedam skokova, a Šejn Larkin 13 poena, sedam skokova i šest asistencija.

U ekipi Bamberga Darijus Miler bio je najefikasniji sa 16 poena, Maodo Lo postigao je 15, a Nikolo Meli 12 poena i imao je 12 skokova.

Španska ekipa sada ima skor od pet pobeda i tri poraza, a Bamberg, koji je pretrpeo treći uzastopni poraz, ima dve pobede i šest poraza.

U devetom kolu Baskonija će 25. novembra igrati u Moskvi protiv CSKA, a Bamberg dan ranije u Kaunasu protiv Žalgirisa.