Pobeda umornog Fenera, Kalinić odličan

Vicešampion Evrope se dobro oznojio za pobedu u Milanu, Real siguran protiv Uniksa.

Ekipa Fenerbahčea dobila je drugi meč zaredom u elitnom takmičenju nakon serije od tri poraza i sa skorom 6-3 bi mogla da se izdvoji na trećem mestu, ako Baskonija i Darušafaka u petak izgube na gostovanjima u Moskvi i Atini.

Armani (bez Miroslava Raduljice) se žestoko borio, uspeo da se vrati iz konstantnog deficita u prvih 25 minuta, ali je prošlosezonski finalista Evrolige brzo vratio kontrolu i u finišu "overio" pobedu prvenstveno čvrstom odbranom.

U poslednja tri minuta ušlo se sa rezultatom 67:69, na kraju "komotnih" Armani - Fenerbahče 70:79 (17:21, 19:23, 27:14, 7:21)!

Odsustvo Bogdana Bogdanovića već mesec dana, "kratka" klupa i zgusnut raspored u direktnoj su vezi sa umorom i(li) lošom formom koji muče mnoge igrače vicešampiona Evrope, ali Fener je svakako prebrodio rezultatsku krizu.

Nikola Kalinić u Milanu je već početkom treće četvrtine imao 13 poena na svom kontu (prvi dvocifren učinak od početka takmičenja) i bio najefikasniji u taboru žuto-plavih, ali ga je Obradović ubrzo povukao na klupu zbog tri lične greške.

Kada se Kalinić u poslednjem kvartalu vratio na parket, uputio je još samo jedan šut. Tako je reprezentativac Srbije završio utakmicu sa 13 poena, četiri skoka i dve ukradene lopte, uz šut iz igre 6/8.

Milan Mačvan na drugoj strani je imao pet poena i šest skokova, a najefikasniji su bili Rakim Sanders sa 17 kod Armanija i Kostas Slukas sa 18 u timu Fenerbahčea.

Real je kao domaćin bez većih problema izašao na kraj sa Uniksom (89:75) i bacio ga na dno tabele, sa istim brojem poraza i lošijom koš-razlikom od Bamberga.

"Kraljevići" u slučaju iznenađenja u Moskvi, poraza CSKA od Baskonije, mogu i na deobu prvog mesta...

Real su u četvrtak predvodile proverene snage - Rejes sa 16, Ljulj sa 14 i Rudi Fernandez sa 12 poena.

Panatinaikos - Darušafaka 20.45

TABELA: CSKA 7-1, Real 7-2, Fenerbahče 6-3, Baskonija 5-3, Darušafaka 5-3, Makabi 5-4, Olimpijakos 5-4, PAO 4-4, Barselona 4-4, Armani 4-5, Zvezda 4-5, Efes 4-5, Žalgiris 3-6, Galatasaraj 2-6, Bamberg 2-7, Uniks 2-7.