Učenici nemilosrdni prema učitelju

Ubedljiv poraz Panatinaikosa u Barseloni, Baskonija u vrhu tabele posle teško osvojenih bodova protiv Galatasaraja.

Pre početka meča pokloni, na kraju - debakl!

Ćavi Paskval sa Panatinaikosom je došao u goste klubu na čijoj klupi je sedeo osam godina, do kraja minule sezone, između ostalog osvojivši jednu titulu prvaka Evrope.

Pojačana Aleksom Renfroom, koji je pre nekoliko dana doveden iz Bajerna, Barsa je "zelenima" i svom doskorašnjem treneru očitala lekciju i pobedom od 72:57 uhvatila priključak u trci za Top 8.

U 25. minutu bilo je samo 43:40, a onda je domaćin zaigrao još bolje u fazi odbrane i za preostalih 15 minuta primio svega 17 poena. Čak je u poslednja dva minuta Barsa povećavala prednost serijom od 6:0, očigledno želeći da stekne što veći kapital, za slučaj da na kraju takmičenja ima isti skor kao Panatinaikos.

Baskonija je teže nego što se očekivalo savladala Galatasaraj, u prilično neefikasnoj utakmici - 69:62.

Oba tima loše su šutirala za tri poena (Baskonija 4/19, Galatasaraj 5/29), a presudili su uzastopni koševi Rodriga Boboe u poslednjem minutu, nakon što su gosti prišli na 65:62.

Španski tim proletos je bio učesnik Fajnal fora Evrolige, a i sada je visoko pozicioniran, na deobi četvrtog i petog mesta sa Olimpijakosom, iako je tokom leta ostao bez nekoliko ključnih igrača (Džejms, Adams, Bertans, Burusis), kao i trenera Perasovića.

/Tomić 16, Vezenkov 12, Rajs 10 - Kalates 13, Feldein 13, Singlton 12/

/Voigtman 13, Boboa 13, Barnjani 9, Blažič 8 - Plajs 16, 11sk, 4blk, Šilb 16, Micov 6, 4sk, 2as/

odigrano u četvrtak:

Uniks - Armani 100:79
Fenerbahče - Real 78:77
Bamberg - CSKA 88:90
Makabi - Efes 77:86

TABELA: CSKA 9-1, Real 7-3, Fenerbahče 7-3, Olimpijakos 6-4, Baskonija 6-4, Makabi 5-5, PAO 5-5, Darušafaka 5-5, Efes 5-5, Barselona 5-5, Žalgiris 4-6, Zvezda 4-6, Armani 4-6, Uniks 3-7, Galatasaraj 3-7, Bamberg 2-8.

PAROVI 11. KOLA: Makabi - Bamberg, Fenerbahče - Zvezda, Armani - CSKA, Real - Žalgiris, Efes - Barselona, Panatinaikos - Galatasaraj, Olimpijakos - Uniks, Baskonija - Darušafaka.