Sjajni Veličković za pobedu Partizana! (VIDEO)

Crno-beli još jednom uspeli da se u regionalnoj ligi iskupe za evropski poraz. Na pretnju Krke sredinom četvrte četvrtine odgovorili su serijom 14:2.

Košarkaši Partizana opet su gotovo u potpunosti ispustili dvocifrenu prednost, ali su u poslednjih pet-šest minuta imali dovoljno kvaliteta da odbiju napad Krke i poprave skor u ABA ligi na 9-3.

Slično gostovanju u Zadru pre 14 dana, kada su pokazali reakciju na poraz od Šarlroa u FIBA Ligi šampiona, crno-beli nisu dozvolili da se neuspeh nakon 45 minuta borbe sa Sasarijem "prelije" u meč regionalnog takmičenja.

Oni su nastavili seriju pobeda nad svim kvalitetom približnim ili slabijim ABA ligašima, a na listi ekipa koje su uspele da zaustave četu Aleksandra Džikića ostaju samo najkvalitetniji - Crvena zvezda, Budućnost i Cedevita.

Krka - Partizan 70:82 (20:25, 14:16, 17:16, 19:25)!

Krka - Partizan 70:82, ABA liga 2016-17
Izvor: Youtube/ABA liga jtd

Igrač odluke u dvorani Leona Štuklja u Novom Mestu bio je Novica Veličković, koji je posle približavanja domaćih sa 45:57 na samo 59:60 (34. minut) uzeo stvari u svoje ruke, ređajući ofanzivne skokove, koševe i asistencije.

Imao je olakšavajuću okolnost, da je Krka zbog povrede i odsustva Marka Lukovića, odnosno problema Eliota sa ličnim greškama, morala da ga brani nižim igračima. Međutim, način na koji je Novica rešavao te "mismečeve" potvrdio je da je kapiten Partizana izuzetan košarkaški znalac, koji bi u boljem fizičkom stanju i sada imao mesta u evroligaškim klubovima.

Crno-beli su od 34. do 38. minuta napravili seriju 14:2 i sa samo "plus jedan" otišli na nedostižnih 61:74.

Najzaslužniji za rano vođstvo gostiju bili su Frenk Robinson, šuterski nadahnuti Mihajlo Andrić (trojke 4/7) i Stefan Birčević, dok je mladi, eksplozivni plejmejker Matic Rebec bio "motor" poslovično borbenog i fizički spremnog tima Krke.

Partizanu ostaje da se u naredna dva dana odmori i što bolje spremi za novi okršaj u Ligi šampiona, na svom parketu protiv nemačkog Ludvigzburga (utorak, 18.00), koji je posle poraza od crno-belih na premijeri dobio pet od narednih šest utakmica.

Podsetimo da je Aleksandar Džikić i prošle sezone sa Partizanom slavio u Novom Mestu, protiv kluba u kome je početkom decenije radio sa mnogo uspeha. Samo što je preuzeo tim od Petra Božića, odveo ga je do prvog trijumfa u gostima (u ABA ligi) nakon 10 meseci.

KRKA: Rebec 18 (4sk, 10as, 4izg), Kari 5 (4sk, 3ukr), Kastrati 2, Rojc 14 (3sk, 3ukr), Škedelj, Dimec 10 (8sk), Čebular 6, Ritlop 8, Polutak 1, Eliot 6 (4sk).

PARTIZAN: Robinson 15 (7sk, 2as), Ratkovica, Vrabac 1, Marinković 3, Veličković 18 (5sk, 2as), Birčević 12 (6sk), Koprivica 2, Andrić 13 (3sk, 3as), Hečer 12 (3sk, 5as, 5izg), Pot, Karahodžić, Luković 7 (5sk, 2blk).

Košarkaši Partizana slave pobedu sa navijačima u Novom Mestu

IZ MINUTA U MINUT

39' Utakmica ulazi u laganu završnicu - 65:78. Partizan će dobiti još jedan meč u ABA ligi...

38' Kontra Marinković - Hečer nakon novog promašaja Krke - 61:74. Serija 2:14!

37' Druga trojka Hečera - 61:70! Veličković krade loptu, a Robinson pogađa iz ćoška - 61:72.

36' Rebec promašuje trojku, Veličković "zida" i asistira Lukoviću za zakucavanje - 59:67. Možda i prelomna serija od 0:7!

35' Veličković dobar u igri leđima na nižem čuvaru - 59:65.

35' Novi ofanzivni skok Veličkovića, potom strpljiv napad u novih 14 sekundi i na kraju uspešan prodor Marinkovića. Njegov koš i dodatno bacanje vraćaju crno-bele na nešto opipljiviji "plus" - 59:63.

34' Promašaj Hečera, solo prodor Rebeca - 59:60.

33' Nova odlična akcija Rebeca i trojka Ritlopa - 57:60!

33' Rebec šutira trojku za "minus dva", ali promašuje, kao i Ratkovica na drugoj strani, ali spašava Veličković ofanzivnim skokom. Međutim, iskoristio je samo jedno bacanje - 54:60.

32' Veličković promašuje zicer, Rojc pogađa trojku - 54:59.

31' Novica Veličković prekida seriju Krke od 6:0 - 51:59.

30' Krka je prišla na 49:57, pri tom rezultatu su Veličković i Birčević promašili zicere, a Rebec za pet sekundi stigao od svog do protivničkog koša - 51:57 na kraju treće deonice, pošto "plej" domaćih nije iskoristio dodatno bacanje.

27' Faul u napadu Kastratija, pa trojka Birčevića - 45:57. Izjednačena maksimalna prednost, koju su crno-beli prvi put imali u 13. minutu.

26' Partizan održava prednost - 45:54.

24' Kastrati promašuje zakucavanje, Andrić pogađa svoju četvrtu trojku - 39:48!

24' Dva bacanja Hečera za 39:45, nakon što je Rebec promašio polaganje za "minus dva" Krke.

23' Greška Lukovića i Krka posle neuspele kontre završava napad trojkom Čebulara - 39:43. Mini serija 5:0 i Džikić uzima minut odmora.

- Šut za tri poena: Krka 2/9, Partizan 5/12. Slobodna bacanja Krka 4/8, Partizan 8/12. Domaćin bolji u skoku - 18:15 (ofanzivni 6:4).

- Frenk Robinson je sa indeksom korisnosti 12 statistički najkorisniji igrač u oba tima.

- Strelci: Robinson 11, Veličković 10, Andrić 9, Birčević 5, Hečer 4, Luković 1, Vrabac 1.

20' Promašaji Lukovića i Robinsona, Krka za preostalih pet sekundi uspeva da poentira, preko centra Žige Dimeca - 34:41 (20:25, 14:16)! Partizan vodi, ali rezultat nije loš ni za domaćina, s obzirom na tok utakmice.

Koš Dimeca za kraj prvog poluvremena, Krka - Partizan

20' Partizan propušta šansu da ode na "plus 14", a Rebec brzo prodire i polaže uz faul Ratkovice - 32:41.

18' Period nešto lošije košarke na obe strane, prekida Birčević lepim košem, blago padajući unazad - 30:39. Pogađa i Robinson, umalo da bude nova njegova trojka - 30:41.

15' Promašaj Veličkovića za tri, Rojc u polukontri - 28:35.

14' Kari iz drugog pokušaja u istom napadu postiže trojku - 26:35.

13' Prodor Vrapca i asistencija Veličkoviću, koji silovito zakucava - 23:35!

Zakucavanje Novice Veličkovića, Krka - Partizan

11' Majstorija Veličkovića u igri licem ka košu. Sjajan rad nogu i laki poeni - 20:27. Hečer potpuno sam na šutu za tri - 20:30!

- Prva četvrtina završena je rezultatom 20:25. Partizan šutira trojke 4/6 (Andrić 3/3), ali ima šest izgubljenih lopti. Po devet poena Andrića i Robinsona, četiri Veličkovića i tri Birčevića.

8' Trojka Robinsona, poluhorog Veličkovića, a zatim jedno bacanje Robinsona, vode crno-bele na 18:23.

6' Ratkovica menja prilično indisponiranog Hečera i odmah gubi loptu. Kontra Krke - 14:14. Ulaz Birčevića, koš i dodatno bacanje - 14:17.

5' Krka borbena, sa nekoliko ukradenih lopti, povela je 9:8, a uzvratio Andrić svojom drugom trojkom - 9:11. Odmah i trojka Rojca za 12:11, pa treća Andrićeva - 12:14! Rasplamsala se borba...

3' Pet poena Robinsona i trojka Andrića, Krka - Partizan 5:8. Po dva faula imaju Birčević i Kastrati.

- Početne petorke: Rojc, Kastrati, Čebular, Eliot, Dimec - Hečer, Andrić, Robinson, Birčević, Luković.

- Pre utakmice održan je minut ćutanja povodom avionske nesreće u Južnoj Americi i tragediji brazilskog fudbalskog kluba Šapekoense.