Cedevitino "gore-dole", Musa najbolji

Prednost Zagrepčana od 26 poena u duelu sa Olimpijom "istopila" se na tri, ali neizvjesne završnice ipak nije bilo.

Cedevitino "gore-dole", Musa najbolji Izvor: MN PRESS

Ekipa Cedevite sa skorom 8-4 nastavlja da prati trećeplasirani Partizan.

Tim Veljka Mršića poigravao se sa Olimpijom u posljednjem meču subotnjeg programa 12. kola ABA lige - 102:87 (31:23, 28:16, 12:27, 31:21)!

Najefikasniji je sa 26 poena bio poletarac i reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa, novajlija Džon Šurna dodao je 13, Toni Katić 12, Bilan 11, Krušlin 10, Arapović i Marko Tomas po devet...

Zagrepčani su trojkom Muse u 19. minutu došli do maksimalnih 59:33, a Olimpija do poluvremena napravila seriju od 6:0 i onda u finišu treće četvrtine prišla na samo 69:66.

Cedevita je u narednih pet minuta reagovala serijom od 18:2 i vratila stvari na svoje mjesto.

Mršić je u subotu iskoristio priliku da odmori neke od glavnih igrača i da šansu momcima iz drugog plana.

"Sokići" tokom naredne nedjelje nemaju obaveza u Evrokupu, u utorak će odigrati utakmicu prvenstva Hrvatske, a onda ih očekuje "paklena" serija gostovanja - FMP Železniku, Nižnjem Novgorodu i Budućnosti.

U sastavu Olimpije najbolji je bio Nikola Janković sa 20 poena i osam skokova, a pratili su ga Brendon Džeferson sa 19, Gregor Hrovat sa 16 i Devin Oliver sa 15.

Zadar - Karpoš Sokoli 93:74

TABELA: Zvezda 11-0, Budućnost 10-1, Partizan 9-3, Cedevita 8-4, Cibona 7-4, Igokea 7-5, Krka 5-6, Zadar 5-7, Mega 4-7, Olimpija 3-8, FMP 3-8, MZT 3-8, Mornar 3-9, Karpoš 2-10.