Budućnost ne ume u Makedoniji, poraz od MZT-a!

Crnogorski predstavnik zabeležio drugi poraz u ABA ligi. Odlični MZT.

Košarkaši Budućnosti imaju problema sa gostovanjima u Makedoniji!

Oni su prvobitno poraženi od Karpoša u okviru devetog kola ABA lige, a ni mesec dana kasnije "skalp" im je u Skoplju uzela i ekipa MZT-a.

Domaći košarkaši su sredinom treće četvrtine "bili u problemu" i ispustili su prednost koju su imali, ali je odlična poslednja deonica pomogla da upišu tek četvrti trijumf u Jadranskoj ligi i prirede veliko iznenađenje pred oko hiljadu navijača u hali "Jane Sandanski".

Oni su sada na skoru 4-8, dok drugoplasirana Budućnost ima 10-2.

MZT SKOPLJE – BUDUĆNOST 96:90 (23:25, 29:23, 18:24, 26:18)

Gotovo čitavu prvu četvrtinu gledali smo vođstvo Budućnosti, ali je MZT rezultat preokrenuo odličnim izdanjem početkom druge. Otišli su i na "+11", ali je podgorički tim držao priljučak i na kraju napravio i preokret. Međutim, poslednji kvartal, koji je otvoren serijom domaćina 8:0, bio je ključni u trijumfu Makedonaca.

PREKID

U Skoplju je viđen i prekid od 10 minuta pri rezultatu 78:72. Sudije (Vojinović i Jovčić) su tražile da se isprazni jedan deo lože, pa se čekalo da se ljudi prebace gore.

U ekipi MZT-a istakao se Džoš Skot sa 15 poena, dok su Klark i Klof ubacili po 14. Zanimljivo je i to da samo Sinovec, od igrača koji su se "upisali", nije bio dvocifren (5).

Kod Budućnosti je prednjačio Markus Vilijams koji je postigao 21 poen (5/12 za 3), ali imao i 5 skokova i 9 asistencija.. Pratio ga je Rejnolds sa 18 i Petar Popović sa 16 poena.

U narednom kolu Budućnost će ugostiti Crvenu zvezdu mts (11. decembar u 19.00)

MZT: Klark 14, Diabate 12, Sinovec 5, Mekić, Đuroski, Klof 14, Simonovski 12, Drenovac 13, Mladenovski, Skot 15, Lalić 11.

BUDUĆNOST: Rejnolds 18, Vilijams 21, Su. Šehović 4, Džejms 6, Subotić 11, Se. Šehović , Gordić 4, Baćović, Ilić, Nikolić 10, Popović 16, Vranješ.