Debakl Makabija kod kuće pred put u Beograd!

"Ponos Izraela" doživeo je i drugi uzastopni neuspeh u Tel Avivu i ispraćen je zvižducima na gostovanje Crvenoj zvezdi.

I to se dogodilo!

Košarkaši Bamberga zabeležili su prvu pobedu na strani ove sezone u Evroligi i, u isto vreme, naneli na trenutak zahuktalom Makabiju i drugi uzastopni poraz kod kuće.

U "Menora Mivtač" areni u Tel Avivu, koja je počela da se prazni već polovinom četvrte četvrtine ove srede uveče na otvaranju 11. kola, posle Anadolu Efesa pobedio je i šampion Nemačke.

Makabi – Bamberg 70:85 (16:20, 14:26, 22:16, 18:23)!

Makabi

Izraelci su pali na 5-6, što je otprilike polovina od 11.060 navijača kaznila zvižducima na kraju (ostali su već krenuli kućama), dok je Bamberg prvom pobedom od 3. novembra stigao do skora 3-8.

Bamberg je bio u seriji od pet poraza, a u narednom kolu dočekuje Anadolu Efes, dok će se Makabi u lošoj atmosferi pripremati za gostovanje Crvenoj zvezdi u Beogradu naredne nedelje.

Ekipa Andree Trinkjerija je na gostovanju u Tel Avivu od početka utakmice nametnuo ritam, a vođstvo koje Makabi nije ozbiljno ugrozio do kraja gosti su stekli serijom 4:21, kojom su 14:12 pretvorili u 18:33. Do poluvremena, Nemci su imali i 23:40, odnosno 29:46, a pauza nije mnogo toga promenila, jer domaćin nije uspeo da izvede "prepad" u trećoj četvrtini.

Naprotiv, u toj deonici - pre svega zahvaljujući nezaustavljivom Nikolo Meliju - Bamberg je stigao do 37:58, odnosno 39:60, kada je Makabi krenuo u prvu pravu i jedinu seriju ove večeri - košem na otvaranju poslednje četvrine žuto-plavi su smanjili na 54:62 (15:2), ali ih je Fabijen Kozer tu i zaustavio.

Već minut i po, dva kasnije bilo je 56:71 i publika je uz negodovanje krenula ka izlazima.

Meli je radio šta je želeo sa čuvarima, kako pod košem, tako i sa distance, pa je sa 27 poena i 14 skokova bio prva figura susreta koje otvara 11. rundu, dok je Darijus Miler postigao 12, a Leon Radošević dodao je jedan manje.

U ekipi Makabija najefikasniji bio je Endrju Gaudlok sa 20 poena, 16 je postigao Soni Vims, dok je Kolton Ajverson ubacio 10.

Makabi je najlošiji domaćin ove sezone sa skorom 2-4, a uoči dvomeča sa Efesom i Bambergom - u kojem je trener Rami Hadar očekivao četiri boda - ekipa je imala odličnu seriju rezultata i trijumfe nad Olimpijakosom i Uniksom u gostima, odnosno Fenerbahčeom kod kuće.

S druge strane, Bamberg koji se ove sezone nagubio dobijenih utakmica, nije nikoga pobedio od duela završenog u produžecima kod kuće, sa Milanom (106:102), odigranom pre više od mesec dana. U međuvremenu, pobeđivali su ih CSKA, Žalgiris, Baskonija, Crvena zvezda i Darušafaka a skor ekipe na strani do ove večeri bio je 0-5.

Baskonija – Darušafaka 21.00

Tabela: CSKA 9-1, Real 7-3, Fenerbahče 7-3, Olimpijakos 6-4, Baskonija 6-4, Panatinaikos 5-5, Darušafaka 5-5, Efes 5-5, Barselona 5-5, Makabi 5-6, Žalgiris 4-6, Crvena zvezda 4-6, Milano 4-6, Uniks 3-7, Galatasaraj 3-7, Bamberg 3-8.