Ne može Jokić sam!

Uprkos dobrim partijama, srpski košarkaši nisu se radovali pobjedama. Kao ni bh. reprezentativac Jusuf Nurkić.

Još jedno veče NBA lige je za nama i još jedan "dabl-dabl" učinak Nikole Jokića!

Centar Denvera igra odlično, ali šta vrijedi kada ekipa gubi.

U noći između četvrtka i petka, Nagetsi su poraženi u Vašingtonu 85:92, što im je drugi uzastopni poraz, a ukupno 15. u 23 utakmice ove sezone.

Srpski centar utakmicu je završio kao najefikasniji u svom timu, sa 17 poena (6/10 za dva), 11 skokova i po jednom blokadom i asistencijom za 27 minuta u igri. Danilo Galinari je ubacio 14 poena, Jusuf Nurkić 13 uz sedam skokova, Vil Barton 11, ali je Jokiću najviše nedostajala podrška pod koševima i neko da razigrava saigrače.

nba

Na suprtotnoj strani, ekipu je predvodio Bredli Bil sa 26 poena, pet asistencija i tri skoka. Markif Moris i Džon Vol ubacili su po 15 poena.

Nemanja Bjelica je, takođe, doživio novi poraz sa Minesotom, koja je u Torontu odigrala veoma efikasnu utakmicu (110:124). Beli je za 13 minuta na parketu ubacio devet poena, imao tri skoka, jednu ukradenu loptu. Zek Lavin je meč završio sa 29 poena, uz šest asistencija, a Endru Vigins je ubacio 25 poena, uz šest skokova. Karl-Entoni Tauns upisao je "dabl-dabl" sa 17 poena i 11 uhvaćenih lopti.

Najbolji u redovima Toronta bio je Demar Derozan sa 27 poena, Kajl Lauri je ubacio 25, uz 11 asistencija, a Jonas Valančunas 20, uz 10 skokova.

Sjajnoj seriji San Antonija u gostima - 13 uzastopnih pobjeda - došao je kraj u Čikagu. Domaćin je slavio 95:91, najviše zahvaljujući raspoloženom Dvejnu Vejdu, koji je ubacio 20 poena.

Stef Kari i Kevin Durant predvodili su Golden Stejt do sigurne pobjede protiv Jute. Iako je domaćin poražen samo sedam poena razlike (99:106), konstantno je bio u podređenom položaju. Kari je meč završio sa 26 poena, dok je Durant uz 21 poen imao i 11 skokova.