"Triler" u Baru, Klof promašio produžetak

Mornar drastično pao u četvrtoj četvrtini i na kraju srećno došao do pobede nad MZT Skopljem.

"Triler" u Baru, Klof promašio produžetak Izvor: MONDO/Anto Baković

Ekipa Mornara pobedila je MZT Skoplje rezultatom 65:64 (17:13, 20:16, 19:16, 9:19) i sustigla ga na tabeli ABA lige. I jedni i drugi sada imaju skor 4-9.

Iza njih su, sa utakmicom manje, FMP Železnik (3-9) i Karpoš Sokoli (2-10).

Mornar je u premijernom meču 13. kola dugo bio mnogo bolji, pa čak i nadmoćan rival.

U 31. minutu je drugi crnogorski predstavnik u regionalnom takmičenju vodio čak 57:45, ali gosti su od tog trenutka preuzeli inicijativu. Postepeno su smanjivali zaostatak, da bi Đorđe Drenovac slobodnim bacanjima u 40. minutu izjednačio na 63:63.

Lamont Džons vratio je prednost Baranima, košem za 65:63, a Holanđanin Šarlon Klof na drugoj strani pogodio samo jedno bacanje posle faula Oktavijusa Elisa i tako propustio priliku da izbori produžetak.

Mornar idućeg vikenda gostuje Partizanu, dok će MZT biti domaćin Crvenoj zvezdi.