Musa "zatrpao" Slovence

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Sloveniju (74:62) na pripremnom meču pred Evropsko prvenstvo u Turskoj.

"Zmajići" su već od starta utakmice nametnuli žestok ritam i već poslije prvih 10 minuta stekli "plus sedam" (22:15), da bi u drugoj četvrtini dodatno pojačali odbranu je što je rezultiralo u pojedinim trenucima i vođstvom od 16 razlike.

Treći period takođe je pripao izabranicima Josipa Pandže pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa sigurnom i ubjedljivom prednošću BiH od 59:45.

Prvo ime utakmice bio je Džanan Musa sa 28 poena, Sandro Antunović, Amar Gegić i Sani Čampara su upisali po 10 pogodaka, dok je Njegoš Sikiraš ubacio koš manje.

"Zmajići" će sutra otputovati u Tursku, gdje će dva dana kasnije odigrati posljednji kontrolni meč pred Eurobasket protiv selekcije domaćina.

Podsjetimo, Bosna i Hercegovina nalazi se u C grupi zajedno sa Litvanijom, Letonijom i Izraelom, protiv kojeg će igrati prvi meč na Evropskom prvenstvu 16. decembra.