Labović pogodio, Zagorac nije (VIDEO)

Karpoš Sokoli u neizvesnoj završnici pobedio Megu i nastavio seriju uspeha na svom terenu.

Labović pogodio, Zagorac nije (VIDEO) Izvor: MN PRESS

Posle Budućnosti i Cedevite, Karpoš Sokoli uspeo je da kao domaćin osvoji bodove i u duelu 13. kola ABA lige sa Mega Leksom - 75:72 (25:12, 13:25, 17:21, 20:14).

Junak utakmice je nekadašnji reprezentativac Srbije Dragan Labović, koji je postigao 28 poena.

On je dao trojku za 70:68 u 37. minutu, nakon što je Kostja Mušidi doneo minimalno vođstvo Megi, da bi u 40. minutu Rade Zagorac izjednačio na 72:72, a Labović iz solo prodora opet vratio rezultat i psihološku prednost na stranu Karpoša - 74:72.

Zagorac je u poslednjem napadu Mege igrao "1 na 1", ali njegov pokušaj da ponovo izjednači i vrlo verovatno odvede utakmicu u produžetak završio se promašajem. Možda je kapiten Mege mogao da asistira Radosavu Spasojeviću pod košem, ali odlučio se da sam rešava i nije uspeo.

Dominik Mavra jednim slobodnim bacanjem je postavio konačan rezultat.

Karpoš - Mega 75:72
Izvor: Youtube/ABA liga jtd

Karpoš Sokoli ima skor 3-10 i ako FMP izgubi od Cedevite u nedelju, prvi put posle dužeg vremena neće biti sami na dnu tabele. Mega Leks je samo korak ispred, sa četiri pobede i devet poraza.

KARPOŠ SOKOLI: Labović 28 (3sk, 2ukr), Vrkić 22 (8sk, 3as), Sokolov 4, Pejdž 4, Zeković 4, Mavra 3 (7as)...

MEGA LEKS: Tejić 15 (6sk), Spasojević 12, Zagorac 11 (10sk, 3as, 3ukr, 3blk, 4izg), Jaramaz 10 (7sk, 5as), Mušidi 8 (3as), Čančar 7 (7sk, 3as)...

Olimpija - Zadar 21.00

TABELA: Zvezda 12-0, Budućnost 10-2, Partizan 10-3, Cedevita 8-4, Cibona 8-4, Igokea 7-6, Krka 5-7, Zadar 5-7, Olimpija 4-8, Mornar 4-9, Mega 4-9, MZT 4-9, FMP 3-9, Karpoš Sokoli 3-10.