Ciboni prija matine termin

Zagrepčani u "okršaju u podne" u 13. kolu ABA lige ubedljivo nadigrali Krku

Košarkaši Cibone upisali su deveti trijumf u ABA ligi, pošto su u 13. kolu ubedljivo pobedili Krku u Zagrebu.

Domaći tim je pred oko 800 gledalaca u dvorani Dražen Petrović slavio rezultatom 88:65 (23:18, 25:13, 20:19, 20:15).

Meč je odigran u matine terminu, tačno u podne, ali Ciboni to nije smetalo da se razigra i zadrži četvrto mesto na tabeli.

Ekipa Damira Mulaomerovića odmah je dala "gas", a kada je početkom treće četvrtine na semaforu stajalo "plus 19" (50:31) za domaćine, svima je bilo jasno da je pitanje pobednika rešeno, odnosno da je peti poraz Krke u nizu neizbežan.

Budući da su Cibosi vodili od prvog do poslednjeg sekunda meča, i da su bili više nego ubedljivi, Mulaomerović je imao taj komoditet da nekim igračima da veću minutažu od uobičajene, dok je najbolji igrač Cibone Ante Žižić mogao malo više da odmori.

Željko Šakić je sa 16 poena bio najefikasniji u redovima pobednika, Žan Mark Šiško upisao je 15, i to sve u drugom poluvremenu, dok je Žižić okončao nastup sa "dabl-dabl" učinkom – 10 poena i 11 skokova.

Kod Krke, koja je pretpela ukupno osmi poraz ove sezone, istakli su se Dominik Eliot sa 15 poena, Ronald Li Kari upisao je 13, dok je Sandi Čebular postigao 12 poena.

Partizan - Igokea 87:64

TABELA: Zvezda 12-0, Budućnost 10-2, Partizan 10-3, Cibona 9-4, Cedevita 8-4, Igokea 7-6, Zadar 5-7, Krka 5-8, Olimpija 4-8, Mornar 4-9, Mega 4-9, MZT 4-9, FMP 3-9, Karpoš Sokoli 3-10.