Novi poraz Mege, pobede Partizanovih rivala

Cibona drugi put u 10 dana nadigrala Mega Leks, ovog puta u meču FIBA Lige šampiona. Umalo "tripl-dabl" Zagorca.

Novi poraz Mege, pobede Partizanovih rivala Izvor: MN PRESS

Košarkaši Mega Leksa u Zagrebu su glatko poraženi od Cibone, u utakmici 9. kola D grupe FIBA Lige šampiona.

Domaćin je preuzeo kontrolu u drugoj četvrtini, u trećoj je stekao 18, a pet minuta pre kraja i rekordnih 20 poena prednosti (81:61).

Mega je u finišu uspela samo da ublaži neuspeh i svede ga u razmere nedavnog poraza od istog protivnika (71:82), samo u okviru ABA lige i na svom terenu.

Cibona - Mega 87:77 (22:23, 26:16, 23:14, 16:24)!

Trener "cibosa" Damir Mulaomerović odmarao je krilnog centra Željka Šakića, dok Dejan Milojević nije mogao da računa na Alfu Kabu i Kostju Mušidija.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Nik Slavica sa 25 poena, a u redovima Mege je Rade Zagorac umalo zabeležio "tripl-dabl" (16p, 10sk, 8as).

Mega Leks sa skorom 2-7 praktično više nema šanse da se probije u sledeću fazu takmičenja.

U utorak uveče odigrane su i dve utakmice E grupe Lige šampiona, u kojoj se takmiči Partizan.

Ludvigsburg je savladao Stelmet Zielonu Goru 87:77, a Sasari očekivano bio bolji od Solnoka - 97:88.

Uoči mečeva Partizan - Bešiktaš (sreda, 20.30) i AEK - Šarlroa, stanje na tabeli je sledeće:

Bešiktaš 7-1, Ludvigsburg 6-3, AEK 5-3, Partizan 4-4, Sasari 4-5, Stelmet 4-5, Šarlroa 3-5, Solnok 1-8.