Trio Darušafake deklasirao Real

Moerman i Klajburn "načeli" Madriđane, a Bredli Vonamejker ih dotukao...

Ekipa Darušafake u velikom stilu je prekinula seriju od četiri poraza u elitnom kontinentalnom takmičenju.

Pobeđen je Real Madrid rezultatom 81:68 (17:20, 18:11, 17:13, 29:24), s tim da su gosti serijom 11:2 u poslednja dva minuta izbegli rezultatski debakl.

Najzaslužniji što je u 38. minutu bilo čak 79:57 je Bredli Vonamejker, koji je u četvrtoj četvrtini postigao 16 od svojih 27 poena.

Vil Klajburn (14p) i Adrijan Moerman (12p) briljirali su u prvom poluvremenu, kada je Darušafaka nakon 12:20 u 9. minutu i 24:31 sredinom druge četvrtine, napravila preokret serijom od 11:0.

Nakon odlaska na odmor sa vođstvom od 35:31, izabranici Dejvida Blata su kontrolisali utakmicu i rutinski doveli skor do 50 odsto uspešnosti (6-6), dok je Real (8-4) dao šansu Fenerbahčeu da se izdvoji na drugom mestu, iza CSKA.

Treba reći da trener "kraljevića" Pablo Laso zbog povreda nije poveo u Istanbul Ljulja, Rendolfa i Tompkinsa. U njihovom odsustvu, najefikasniji su bili Felipe Rejes sa 16 i Otelo Hanter sa 10 poena.

Panatinaikos - Fenerbahče 20.45

TABELA: CSKA 10-1, Fenerbahče 8-3, Baskonija 8-4, Real 8-4, Olimpijakos 7-4, PAO 6-5, Efes 6-5, Darušafaka 6-6...