Olimpijakos se ne plaši "zelenih"

Grci pobedili u Kaunasu i posle 12. kola Evrolige nalaze se pri vrhu tabele.

Evroliga Žalgiris - Olimpijakos 75:88 Izvor: MN PRESS

Veiku borbu vodili su Žalgiris i Olimpijakos u Kaunasu.

Grci su imali tri poena prednosti (65:62), kada je posle dva minuta igre u poslednjoj četvrtini počela da raste prednost Olimpijakosa. Crveno-beli odigrali su snažnu odbranu i zahvaljujući Metu Lodžeskom i Kostasu Papanikolauu stigli do osmog trijumfa u 12. kolu Evrolige.

Žalgiris - Olimpijakos 75:88 (23:21, 17:21, 20:21, 15:25)!

Posle dve vezane pobede i tesnog poraza u Madridu od Reala, Žalgiris nije uspeo da savlada klub iz Pireja i tako uhvati priključak u borbi za plej-of. Utakmica je preko 30 minuta bila izjednačena, ali je Olimpijakos u trenucima kada je bilo najpotrebnije pokazao kvalitet i prelomio duel.

U redovima "zelenih" istakao se Paulius Jankunas sa 18 poena. On je bio najefikasniji igrač meča, ali je Olimpijakos imao mnogo više raspoloženih igrača. Papanikolau i Lodžeski postigli su po 16, Jorgos Printezis 15, ali je imao i šest skokova, dok je Vasilis Spanulis bio strelac deset poena i kreator osam asistencija (imao je šest izgubljenih lopti).

Nikola Milutinov je na terenu proveo 12 minuta i za to vreme ubacio šest koševa, uz tri skoka.

Oli je na četvrtom mestu sa skorom 8-4, a identični imaju Real na trećem i Baskonija na petom. Žalgiris je 13. sa 4-8 odnosom pobeda i poraza.

TABELA: CSKA 10-1, Fenerbahče 8-3, Baskonija 8-4, Real 8-4, Olimpijakos 8-4, PAO 6-5, Efes 6-5, Darušafaka 6-6...