Nova pobjeda "zmajića" za drugi krug

Juniorska reprezentacija BiH savladala Litvaniju 79:70 i upisala drugu pobjedu na EP u Turskoj.

„Zmajići“ su izborili plasman u naredni krug takmičenja na EP u Turskoj pošto su u subotu u meču drugog kola Grupe C savladali Litvaniju 79:70 (19:15, 19:17, 16:20, 25:18).

Izabranici Josipa Pandža imali su oscilacija u igri, pa i veliki pad u trećoj četvrtini kada su Litvanci poveli, ali su odličnom igrom u posljednjem periodu stigli do važne pobjede.

U prvom poluvremenu vodila je BiH i 16 razlike, ali je rezultat pred odlazak na odmor glasio 38:32.

BIH je vratila dvocifrenu prednost, međutim trojkama Vasilijauskasa i Slavinskasa tri i po minute prije kraja treće četvrtine Litvanija je povela 48:47.

Ovaj period ipak je završen vođstvom BIH 54:52.

„Zmajići“ su se vratili na „plus deset“ – 65:56 poslije polaganja danas odlično raspoloženog Talića, a ovu prednost BiH je sačuvala do kraja.

Najefikasniji u bh. timu bio je talić sa 19 poena, Musa je postigao 17, dok je kod Litvanaca Sederskis postigao 25, a Masiulis 18 poena.

BiH je pobjedom 79:70 vjerovatno zauzela prvo mjesto u grupi C, u kojoj danas još igraju Letonija i Izrael.