Zvezda furiozna i u Skoplju: 14-0!

Crveno-beli ostvarili i treći ubedljiv trijumf u poslednjih nedelju dana. Debi Petra Rakićevića u slavlju Beograđana od 20 poena razlike.

Zvezda furiozna i u Skoplju: 14-0! Izvor: MN PRESS

Potpuna kontrola i rutinska pobeda!

Crvena zvezda mts produžila je seriju "jadranskih" trijumfa na 14-0 i ove večeri u Skoplju dala svojim navijačima šansu da uživaju.

Pred 3.350 gledalaca u dvorani Jane Sandanski, ekipi Dejana Radonjića bila je dovoljna jedna deonica na evroligaškom nivou da bi otklonila i najmanju nedoumicu oko ishoda.

MZT - ZVEZDA 73:93 (16:21, 19:22, 15:30, 23:20)

Dogodilo se to u trećoj četvrtini, u kojoj je Stefan Jović razigrao ekipu i "dabl-dabl" učinkom (11 p, 10 as) komandovao odlučujući napad. Koristeći njegova dodavanja, Nemanja Dangubić sabrao je 16 poena (2/2 za tri), postao prvi strelac ekipe i zadao odlučujući udarac domaćinu, u seriji Beograđana 19:2 (za vođstvo 73:48 u 30. minutu).

S obzirom na to da je do kraja preostao i poslednji kvartal, crveno-beli su taj period iskoristili za rasterećenu igru, za još pogođenih trojki (ukupno 9/19), a Dejan Radonjić odlučio je da u poslednjih nekoliko minuta na teren pošalje i debitanta - Petra Rakićevića.

Novajlija crveno-belih upisao je u finišu prve minute u Zvezdinom dresu, a u svom prvom posedu pogodio je šut iz ćoška za dva poena. Marko Gudurić (8 p), Marko Simonović (5 p) i Milko Bjelica (12 p) sklonili su se u stranu, dopustivši Rakićeviću da u debiju "oseti" loptu i da dodatno obraduje glasne navijače.

Posle ovog meča, crveno-beli se sa čvrsto utvrđene liderske pozicije okreću napornoj sedmici koja dolazi. U utorak će gostovati Olimpijakosu u Atini, u četvrtak će dočekati Real, a u nedelju će završiti "jadransku" godinu utakmicom protiv Cedevite u Zagrebu.

S obzirom na takav raspored, Radonjić je večerašnje gostovanje u Skoplju iskoristio i da rasporedi minutažu na celu klupu. Domaći su pružali konkretniji otpor u naletima, ali je to bilo nedovoljno za neizvesniji meč. Najefikasniji u dresu MZT-a bio je Amerikanac Džoš Skot, koji je završio meč sa 21 poenom.

MZT: Dijabate 3 (5 as), Sinovec 1, Mekić 7 (4 sk), Đuroski, Klof 12 (7 sk, 5 as), Simonovski 6, Drenovac 4, Mladenovski 4, Skot 21 (9 sk), Lalić 15 (5 sk)

ZVEZDA: Volters 12 (5 sk), Dangubić 16, Mitrović 9, Lazić, Dobrić 2, Simonović 5, Rakićević 3, Dženkins 6, Gudurić 8, Jović 11 (10 as), Kuzmić 9 (6 sk), Bjelica 12

Cibona - Igokea 21.00

Tabela: Zvezda 14-0, Partizan 10-3, Budućnost 10-3, Cedevita 9-4, Cibona 9-4, Igokea 7-6, Zadar 5-9, Olimpija 5-8, Krka 5-8, FMP 4-10, Mornar 4-9, Mega Leks 4-9, MZT 4-10, Karpoš Sokoli 3-10.

IZ MINUTA U MINUT:

- Kraj utakmice, Zvezda je pobedila 93:73! -

40' 73:93 Mladenovski u poslednjem napadu domaćina postavlja konačan rezultat.

39' 68:93 Bučna podrška navijača Zvezde novajliji, koji pogađa dugu dvojku iz ćoška, a potom iznuđuje i faul, posle kojih pogađa i svoj treći poen.

38' 66:90 Još jedna trojka - pogađa je i Simonović! Nekoliko sekundi kasnije, debi u Zvezdinom dresu upisuje i Petar Rakićević.

36' 64:87 Skot zakucava, Gudurić ubacuje svoju prvu trojku večeras, a sedmu timsku. Odmah potom, stiže i osma , a pogađa je Milko Bjelica.

35' 60:79 Posle tri "tečne" deonice, igra je u ovim trenucima potpuno umrtvljena. Volters u takvoj situaciji pogađa trojku, pa krade loptu domaćima, koji posle dužeg vremena poentiraju zakucavanjem Skota.

33' 53:74 Adem Mekić postiže prve poene u poslednjoj četvrtini - trojku. U sledećem napadu, Bjelica koristi jedno slobodno bacanje.

- kraj treće četvrtine. Obeležili su je dobra odbrana Beograđana, njihovi kontranapadi, laki poeni, asistencije Jovića i trojke Beograđana -

30' 48:73 Već PETA kontra i zicer situacija crveno-belih, koju Gudurić lako koristi. Serija Zvezde 19:2! Nazor traži još jedan tajm-aut.

30' 48:71 Volters pogocima sa linije penala povećava vođstvo na "plus 20", a potom trojkom "diže" i na "plus 23"

29' 48:66 Jović deli lopte, crveno-beli rešetaju! Dangubić, pa Mitrović pogađaju trojke u nizu, dok se prednost Zvezde "diže" ka 20 poena razlike.

26' 46:58 Dangubić je uhvatio ritam! Eksplozivni bek snažno zakucava posle kontre! To je njegov 13. poen, a veći deo od 2.750 gledalaca glasno je reagovao na ovaj atraktivni potez.

25' 44:54 Dobr pas Luke Mitrovića ka Kuzmiću, koga Klof faulira u reketu. MZT je ispunio bonus, a Lazić se vraća u igru.

23' 42:51 Domaćin reaguje na pauzu i "vezuje" pet poena, a zatim košem Jureta Lalića uz faul Luke Mitrovića kreira i seriju 7:1.

22' 35:51 Jović nastavlja kao u prvom poluvremenu. Još jednom asistencijom dodaje loptu Dangubiću ispod koša, a on lako poentira, za novo najveće vođstvo favorita, "plus 16". Ante Nazor traži novi tajm-aut.

21' 35:45 Dženkins "otvara" drugu četvrtinu pogotkom sa vrha kapice za dva.

Strelci:

MZT: Dijabate (5 as), Sinovec 1, Klof 9, Simonovski 6 (2/3 za tri), Drenovac 2, Skot 10, Lalić 7

ZVEZDA: Volters 2, Dangubić 5 (1/1 za tri), Mitrović 6, Dobrić 2, Simonović 2, Dženkins 4, Gudurić 3, Jović 7 (5 as), Kuzmić 6 (5 sk), Bjelica 6.

- poluvreme, 35:43 -

19' 33:43 Jović daje ton igri Zvezde u igri "koš za koš". Posle svog pogotka nakon prodora, upisao je još jednu asistenciju, dodavanjem za Kuzmića. Potom je ponovo pogodio za dva, sa distance.

16' 29:37 Crveno-beli čuvaju prednost. Kuzmić "vezuje" četiri poena, a Jović beleži četvrtu asistenciju. Na drugoj strani, Klof pogađa još jednu trojku domaćina.

15' 22:29 Neefikasniji period utakmice. Pet uzastopnih promašaja igrača Zvezde sa distance, ali i sve veći broj izgubljenih lopti domaćina. Već su ih sabrali sedam.

13' 21:27 Nepromišljen faul Dženkinsa, u kontri domaćih, iako je imao saigrače na Zvezdinoj polovini. Klof koristi slobodna bacanja.

12' 19:27 Marko Simonovski pogađa svoju drugu trojku večeras (2/2), a Branko Lazić brzo pravi i treću ličnu grešku, faulom na Klofu.

11' 16:25 Gudurić i Volters razmenjuju asistencije u uvodna dva napada, za novo najveće vođstvo od "plus 9". Trener domaćih Ante Nazor odmah reaguje tajm-autom.

- kraj prve četvrtine -

10' 16:21 Šarlon Klof poenima posle prodora stavlja tačku na uvodnu deonicu. Zvezda je na početku poslednjeg minuta stekla maksimalnih "plus 7" (14:21), poenima Marka Simonovića sa linije penala.

9' 14:19 Marko Gudurić i Bjelica u uzastopnim napadima igraju "dva na dva". Prvi put je to donelo lake poene Zvezdinog centra, a drugi put promašen šut za tri Nejta Voltersa. U igru ulazi i Lazić i njegovo prisustvo se odmah vidi, jer je iznudio ličnu grešku Jure Lalića zbog faula u napadu, a odmah zatim i tehničku, zbog prigovora i rasprave. Hrvatski centar odlazi na klupu sa tri faula.

7' 13:16 Velika borba u reketu na startu utakmice. Mitrović predvodi napade Zvezde na niskom postu (6 poena), a domaći uzvraćaju sa već četiri ofanzivna skoka i novim poenima Lalića. Radonjić uvodi Bjelicu u igru umesto Kuzmića.

5' 11:12 Dinamičan početak meča. Ognjen Dobrić zamenio je Dženkinsa i atraktivno zakucao posle kontre, a Nemanja Dangubić potom je pogodio svoju prvu trojku večeras. MZT brzo odgovara četvrtim poenom Lalića.

2' 4:5 Prve poene na utakmici postigao je Luka Mitrović posle lepog prodora. Domaći su potom poveli poenima Đorđa Drenovca i Jureta Lalića, posle kojih je Stefan Jović pogodio trojku, prvu na večerašnjoj utakmici.

MZT Skoplje (4-9) - Crvena zvezda mts (13-0)!

Manje od 48 sati nakon velike pobede nad Makabijem, ekipa Dejana Radonjića gostuje u glavnom gradu Makedonije, gde brani perfektan "jadranski skor".

Duelom u Skoplju, lider i branilac titule ulazi u "drugi krug" regionalnog takmičenja. U prvom ovosezonskom duelu protiv večerašnjeg domaćina, Radonjićev tim pobedio je ubedljivo, 91:69.