Majstorija Jokića, Nurkić skroman

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

Jokić ponovo dobar, Nurkiću smanjena minutaža.

Dve utakmice kao starter - i dve pobede Denver Nagetsa!

Majk Maloun je i drugu utakmicu zaredom odlučio da Nikola Jokić bude starter, a ovaj mu je vratio novom odličnom partijom koju nažalost prekidaju laki faulovi koje naš reprezentativac pravi, ali i igraničena minutaža koju mu trener, bez obzira na lične greške, daje.

Nikola Jokić je u pobedi Denvera nad Njujorkom (127:114) upisao 10 poena, 9 skokova i 5 asistencija za samo 20 minuta provedenih na terenu.

Najspektakularniji potez ponovo je bila asistencija za Keneta Farida. Sada ovako!

On je tako bio jedan od sedmorice igrača Nagetsa koji su meč završili sa dvocifrenim učinkom, a najbolji je bio pomenuti Kenet Farid sa 22 poena i 7 skokova, dok je Emanuel Mudije imao tri poena manje. Kod Njujorčana, koji su gubili od početka do kraja meča, istakao se Karmelo Entoni sa 29 poena.

Jusuf Nurkić meč je završio sa pet poena.

Košarkaši Minesote su bili na dobrom putu da savladaju Hjuston, ali je meč otišao u produžetke pošto je Trevor Ariza pogodio trojku za izjednačenje (95:95) na 6,5 sekundi do kraja...

Posle produžetka: Minesota – Hjuston 109:111

Hjuston je stigao do pobede, naravno predvođen Džejmsom Hardenom (28 poena, 9 skokova, 13 asistencija) i Rajanom Andersonom (28 poena, 6 skokova), ali je partiju meča pružio Karl Entoni Tauns koji je meč završio sa 41 poenom, 15 skokova i 5 asistencija!

Naš Nemanja Bjelica ostavio je solidan učinak u napadačkom smislu: 10 poena i 4 skoka.

Minuti i za Bobana Marjanovića!

Srpski gorostas koji je većinu utakmica ove sezone posmatrao sa klupe neočekivano je dobio šansu, ako se četiri minuta mogu nazvati šansom, u porazu Detroita od Indijane (105:90). Sten van Gandi je koristio sve košarkaše sa klupe, a Marjanović je za četiri minuta upisao 2 poena, a promašio je i dva slobodna bacanja.

Laku pobedu Pejsersima doneo je Pol Džordž koji je "vukao konce" igre svog tima sa 26 poena.

Vestbruk

Uživali smo i u majstorijama Rasela Vestbruka koji je u pobedi nad Finiksom (114:101) upisao novi "tripl-dabl", ukupno 50. u karijeri.

Vestbruk je meč završio sa učinkom od 26 poena, 11 skokova i 22 asistencije, što mu je rekord karijere, a iako se u jednom momentu činilo da zbog velikog vođstva početkom poslednje deonice neće dobiti šansu da uhvati taj jedan skok koji mu je falio za "tripl-dabl", to se ipak desilo.

Najubedljiviju pobedu večeri ostvario je Golden Stejt koji je "pregazio" Portland 45 razlike.

Dominirao je Kevin Durent sa 34 poena i 11 skokova.