Cedeviti "triler" u Morači! (FOTO)

Nakon Crvene zvezde mts, bodove iz Morače odnela je i Cedevita, istina u mnogo uzbudljivijem meču od onog gledanog prošle nedjelje.

Cedeviti "triler" u Morači! (FOTO) Izvor: MONDO/Danilo Jauković

“Crnu seriju” Budućnosti upotpunio je i poraz od Cedevite (84:86). Ukupno četvrti u dosadašnjem delu ABA lige, treći od kako je Zuros preuzeo ekipu sredinom prošlog meseca. Računajući i mečeve Evrokupa, skor grčkog trenera na klupi “plavih” je 2-9!

Protiv najboljeg hrvatskog sastava dugo se činilo da Podgoričani mogu da najave izlazak iz krize. Prvu četvrtinu Budućnost je odigrala odlično (24:16), dominirala pod košem, igrala sigurno u odbrani i bila ubedljiva u šutu sa distance.

Prvi problem u kontroli meča pojavili su se u drugoj deonici koju su gosti otvorili serijom 6-0 (24:22). “Plavi” su brzo vratili razliku s kraja prve četvrtine ali je kretanje rezultata u Jo-Jo ritmu ukazivalo da Cedevita neće olako predati bodove u "Morači". Trojkama Rejnoldsa i Gordića, Budućnost je odmakla u 18. minutu na 43:36, ali na veliku pauzu otišla je samo sa tri poena prednosti.

Koševima Gordića na otvaranju drugog poluvremena, domaćin je još jednom uspeo da se odlepi na "plius 7" (54:47) i potom održavao vođstvo do kraja treće deonice. Na startu poslednjeg kvartala viđen je prvi preokret (69:70), nakon dva vezana pogotka Džejmsa. Od tog trenutka pa do završnice vođena je grčevita borba u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu do 37. minuta, kada je Boutrajt sa četiri pogođena penala pogodio za poslednji preokret (78:79).

Malo kasnije Tomas je trojkom doneo gostima najubjeljdivije vođstvo (78:82). Početkom završnog minuta, Subotić je pogodio za izjednačenje, ali je poslednji koš ubacio Tomas.

Budućnost je imala šut za izjednačenje, ali Džejms nije pogodio:

Budućnost  - Cedevita 84:86  (24:16, 26:31, 19:19, 15:20)

DVORANA: Morača GLEDALACA: 2,200. SUDIJE: Belošević, Jovčić, Obrknezović. ŠUT ZA TRI POENA: Budućnost 12/24, Cedevita 6/22. SKOKOVI: Budućnost  24+4, Cedevita  22+12

BUDUĆNOST: Rejnolds 5, Vilijams 17 (4/9) , Su. Šehović 5 (6 sk), Džejms 15 (6 sk), Subotić 5, Se. Šehović 12 (3/4), Gordić 15 (2/4),  Ilić, Klasen 8, Nikolić 2, Popović, Vranješ.

CEDEVITA: Džejms 16, Krušlin, Boutrajt 16, Katić 4, Žganec 4, Bilan 10, Šurna 17, Hopson 6, Begić, Rogić, Tomas 13.

FMP - Zadar 94:77

TABELA: Zvezda 14-0, Partizan 11-3, Budućnost 10-4, Cedevita 10-4, Cibona 10-4, Igokea 7-7, Olimpija 6-8, Zadar 5-9, Krka 5-9, FMP 4-10, Mornar 4-10, Mega Leks 4-10, MZT 4-10, Karpoš Sokoli 4-10.

IZ MINUTA U MINUT, preuzeto sa Mondo.me:

KRAJ - 84:86, Džejms nije pogodio za produžetak.

40. minut - Subotić pogađa pod košem za izjednačenje - 84:84! Nakon tajm auta Zagrepčana, Tomas ne pogađa iz prvog pokušaja ali Katić ofanzivnim skokom donosi gostima još jedan napad. Tomas iz "popravnog" ne griješi - 84:86! Tajm aut traži Zuros.

39. minut - Džejsm pogađa oba bacanja, istom mjerom uzvraća Bilan. Vilijams ne pogađa trjku ali Boutrajt pravi faul nad Subotićem koji pogađa oba penala (82:84).

38. minut - trojka Tomasa u zao čas (78:82). Zuros traži tajm aut.

37. minut - R. Džejms pogađa trojku, istom mjerom uzvraća Gordić, nakon čega Boutrajt pogađa sva četiri penala za novi preokret - 78:79!

33. minut - Sead Šehović odmah uzvraća svojom trećom trojkom iz trećeg pokušaja! (72:70)

32. minut - R.Džejms dva put zaredom pod košem za preokret - 69:70!

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Vilijams pogađa još jednu trojku, Tomas i Katić uzvraćaju u reketu (69:66).

28.minut - Šurna četiri puta precizan sa penala, Klasen na drugoj strani pogađa oba bacanja (66:62).

27. minut - Gordić probija pa Vilijams pogađa trojku za 64:58!

26. minut - Boutrajt pa Šurna trojkom ne dozvoljavaju domaćinu da se odlijepi (59:58).

25. minut - R. Džejms pogađa uz dodatno slobodno bacanje ali Sead Šehović vraća razliku od 6 poena jednim hicem iza linije 6,75 (59:53)

24. minut - R. Džejms i Tomas sa penala dižu količnik Cibone na 50, Vilijams sa posta postiže 56. poen Budućnosti

22. minut - Gordić dva put zaredom probija za 54:47!

POLUVRIJEME

20. minut - Tomas pogađa u reketu, Klasen jednom sa penala za 50:47 na velikoj pauzi.

20. minut - trojkaški obračun i u finišu poluvremena - Vilijams i Boutrajt pogađaju trojke (49:45)

19. minut - R. Džejms ne da domaćinu da "pobjegne", pogađa dva puta iz igre uz dodatno bacanje. Na drugoj strani Subotić je precizan samo jednom sa penala (44:41).

18. minut - Rejnolds i Gordić precizni iza linije 6,75 (43:36)!

17. minut - Ponovo Džejms - 13 poena za 11 minuta na terenu uz stopostotan šut iz igre (6 od 6)!

16. minut - Džejms pogađa dva put azaredom uz defanzivni skok, na drugoj strani još jedna trojka Šurne (33:32)

15. minut - izjednačenje, Šurna pogađa trojku, Rejnolds griješi a Hopson pogađa za 29:29.

14. minut - Sead Šehović mijenja na terenu brata i odmah diže Budućnost, pogađa trojku pa potom u reketu (29:24)

12. minut - drugu dionicu bolje otvara Cedevita. Šurna pogađa dva puta zaredom pa onda i Hopson nakon greške Suada Šehovića. Serija gostiju 6-0 (24:22).

PRVA ČETVRTINA

10. minut - "plavi" održavaju vođstvo - Klasen, Viljams i rejnolds dižu razliku na rekordnih 8 poena (24:16)

7. minut - Žganec i Bilan sa penala smanjuju na 11:10, ali nakon toga Džejms pogađa dva puta iz igre uz dodatno slobodno bacanje (16:10).

4. minut - Budućnost uzvraća seroijom 8-0. Otvara je Nikolić pod košem, nakon čega Klasen ostiže drugu trojku "plavih" a odmah nakon njega Gordić pogađa uz faul nakon čega je precizan i sa penala (11:6)

2. minut - Tomas postiže prvi koš, Vilijams uzvraća trojkom a nakon toga Boutrajt postiže dva koša u reketu zaredom (3:6)