Real bez milosti, Žalgiris vrlo ozbiljan!

"Kraljevići" se poigravali sa Bambergom pred put za Beograd, a prvak Litvanije rutinski osvojio bodove u Istanbulu.

Real Madrid savladao je Bamberg rezultatom 95:72 pred svojim navijačima i tako "odgovorio" na pobedu Olimpijakosa nad Crvenom zvezdom.

Oba tima prate vodeći CSKA sa skorom 9-4, a priliku da im se priključe imaće u sredu Fenerbahče i Baskonija.

Podsetimo da Real u četvrtak od 19.00 igra upravo protiv Zvezde u dvorani "Aleksandar Nikolić", gde je izgubio prošle jeseni (94:88).

Ljulj i drugovi u 18. minutu su vodili čak 41:16, pa se ostatak utakmice pretvorio u odrađivanje posla. Rekordnih "plus 37" (79:42) zabeleženo je početkom četvrte četvrtine, a onda su gosti serijom od 12:0 stvorili pretpostavke za koliko-toliko častan poraz.

Nema sumnje da su Andrea Trinkjeri i njegovi izabranici već na poluvremenu bili mislima u duelu sa Olimpijakosom, koji ih na domaćem parketu očekuje kroz 48 sati.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je tinejdžer Luka Dončić sa 16 poena, Serhio Ljulj uspešno se vratio posle dva meča propuštena zbog povrede, postigavši 14 poena, dok su Gustavo Ajon i Trej Tompkins imali po 13.

Žalgiris je u dvorani "Abdi Ipekči" priredio iznenađenje, ne toliko samom pobedom nad Efesom, koliko sigurnim vođstvom tokom cele utakmice - 71:84 (30:44).

Kevin Pengos (15p) ubacio je pet trojki iz šest šuteva, Edgaras Ulanovas postigao je 14, a Brok Motum 11 poena.

Žalgiris je imao šut za dva poena 68 odsto, uhvatio je 10 lopti više pod koševima i dao jednu trojku više, iz osam pokušaja manje od domaćina.

Toma Ertel sa 18 i Derik Braun sa 16 poena bili su jedini raspoloženi među učenicima hrvatskog trenera Velimira Perasovića.

Baskonija - Barselona 20.30

TABELA: CSKA 11-1, Real 9-4, Olimpijakos 9-4, Baskonija 8-4, Fenerbahče 8-4, PAO 7-5, Darušafaka 6-6, Efes 6-7, Makabi 5-7, Barselona 5-7, Žalgiris 5-8, Zvezda 5-8, Armani 4-8, Bamberg 4-9, Uniks 4-9, Galatasaraj 4-9.