Efes "zakucao" Galatu za dno

Efes u derbiju Istanbula pobedio Galatasaraj kao gost, u 14. kolu Evrolige. Uniks u poslednjih deset minuta deklasirao Žalgiris.

Košarkaši Efesa pobedili su u gostima Galatasaraj 86:76 (16:18, 22:25, 22:14, 26:18) u 14. kolu Evrolige.

Efes su do sedme pobede u Evroligi vodili Brendon Pol sa 19 poena i Derik Braun sa 16, dok je Tomas Ertel utakmicu završio sa 14 poena.

U redovima Galatasaraja, koji je upisao i deseti poraz, najbolji je bio Blejk Šilb sa 21 poenom.

Galatasaraj je posle prvih 20 minuta igre imao prednost od šest poena, ali je Efes u nastavku zaigrao mnogo bolje i dobio drugo poluvreme rezultatom 48:32.

Efes u narednom kolu dočekuje Real Madrid, a Galatasaraj na svom terenu igra protiv Bamberga.

Sjajnom četvrtom četvrtinom košarkaši Uniksa stigli su do pobede u Kaunasu - 88:80 (23:19, 20:27, 15:23, 30:11).

Ruski klub imao je zaostatak od 11 poena pred poslednjih deset minuta meča. Ali, finiš je ekipa iz Kazanja odigrala fenomenalnom i rezultatom 30:11 stigla do važne pobede u borbi za TOP 8.

Paulius Jankunas bio je prvi strelac Žalgirisa sa 21 poenom, dok su na drugoj strani blistali Kit Lengford sa 26 i Artsiom Parakuski sa 24 poena.

Barselona - Milano 21.00

TABELA: CSKA 12-1, Real Madrid 9-5, Olimpijakos 9-4, Baskonija 9-4, Panatinaikos 8-5, Fenerbahče 8-5, Darušafaka 7-6, Efes 7-7, Crvena zvezda 6-8, Žalgiris 5-9,  Makabi 5-8, Barselona 5-8, Uniks 5-9, Bamberg 4-9, Milano 4-9, Galatasaraj 4-10.