Božićna pobeda Bostona u Njujorku

Pauza za Badnje veče, pa serija utakmica na Božić. U prvom meču dana Boston savladao Njujork.

Bez "božićnog čuda" u Njujorku!

Košarkaši Njujorka bili su na pragu potpunog preokreta protiv Bostona u svom "Medison Skver Gardenu", ali je trojka Markusa Smarta prekinula fenomenalnu i ubitačnu seriju Porzingisa i Entonija i donela Seltiksima novu pobedu.

NJUJORK - BOSTON 114:119 (28:22, 20:34, 34:32, 32:31)

Njujork je vodio dve i po četvrtine, a onda je Džej Krauder vezao tri brze uzastopne trojke nakon čega su Seltiksi održavali prednost do skoro samog kraja utakmice.

Vodili su dvocifrenom razlikom, da bi od rezultata 112:101, došlo do izjednačenja na ulasku u poslednji minut meča. Karmelo Entoni i Kristaps Porzingis pogodili su teške šuteve za tri poena, pa je Ajzea Tomas poklonio loptu i napravio faul nad letonskim košarkašem.

Melo je doneo izjednačenje, i "zapalio" domaću publiku, ali je smiren napad koji je nacrtao Bred Stivens u tri poena pretvorio Markus Smart.

Ejveri Bredli je ukrao loptu Karmelu i tu je već bio kraj...

Najefikasniji kod pobednika bio je Ajzea Tomas koji je ubacio 27 poena, a još petorica njegovih saigrača bila su dvocifrena: Krauder i Olinjik po 16, Smart i Horford po 15, a Bredli 11 poena.

U Njujorku sasvim drugačije raspoređeni poeni, pa su prednjačila trojica nosilaca igre: Karmelo Entoni je imao 29 poena, Derik Rouz 25, a Kristaps Porzingis je zabeležio "dabl-dabl" učinak – 22 poena i 12 skokova.

Zanimljivo je da su Niksi imali samo 11 asistencija.