Lejkersi ponovo gospodare Los Anđelesom

"Jezeraši" slavili posle 11 poraza u nizu protiv gradskog rivala Klipersa, koji su im nerešiva enigma već tri godine.

Los Anđeles Lejkersi pobedili su Kliperse rezultatom 111:102 i tako okončali seriju od 11 uzastopnih poraza u NBA ligi.

Lejkersi su dugo čekali slavljenički trenutak. Poslednji put gradskog rivala su savladali još 30. oktobra 2013. godine, nakon čega su pretrpeli 11 poraza u nizu.

Lejkersi, koji imaju učinak ove sezone 11 pobeda i 22 poraza, su gubili i u meču odigranom u noći između nedelje i ponedeljka, jer je protivnik imao vođstvo posle prvog poluvremena, ali su u nastavku u potpunosti preuzeli "konce igre".

Čak sedam igrača pobedničkog tima ostvario je dvocifren učinak, a najbolji su bili Timofej Mozgov sa 19 poena i tri skoka, dok je Nik Jang takođe postigao 19, ali uz skok manje.

U ekipi LA Klipersa (skor 22-9) istakli su Džej Džej Redik i Džamal Kroford sa po 22 poena, dok je Maris Spejts jedini još imao dvocifren učinak (15 poena).

Oklahoma je kod kuće nadigrala Minesotu i ostvarila 18. pobedu u sezoni, a još jednu sjajnu partiju pružio je Rasel Vestbruk. On je postigao 31 poen, uz 15 asistencija i sedam skokova. Istakli su se i Stiven Adams sa 22 pogotka i Enes Kanter koji je ubacio 20.

dva

Minesotu je s druge strane predvodio Karl Entoni-Tauns sa 26 poena i osam skokova, a Endrju Vigins postigao je 23.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica igrao je 11 minuta i za to vreme postigao je dva poena i ostvario jedan skok.

Oklahoma sada ima 18 pobeda i 12 poraza, dok Minesota s druge strane ima devet trijumfa i 20 poraza.

top

San Antonio je pobedio Čikago (119:100), dok je u derbiju večeri Klivlend sa 109:108 savladao Golden Stejt, a Boston je rezultatom 119:114 bio bolji od Njujorka.