"Dabl-dabl" Srbi: Sjajni Jokić i Marjanović!

Još jedna liderska partija mladog Nikole Jokića, a konačno je i Boban Marjanović pokazao pravo lice.

Nikola Jokić: 19 poena, 11 skokova, 5 asistencija i 1 ukradena lopta za 27 minuta na parketu u porazu Denvera od San Antonija 99:127.

Boban Marjanović: 15 poena, 19 skokova i 1 blokada za 22 minuta u pobedi Detroita protiv Šarlota 115:114.

Da je Jokić najbolji u svom timu i nije neka novost, ali je konačno i Bobi Marjanović pokazao pravo lice. Već početkom druge četvrtine ostvario je "dabl-dabl" i podsetio na dane kada je u dresu Crvene zvezde mts dominirao pod koševima evropskih dvorana.

Upravo reči "dominantan", "monstruozan", "fantstičan"... dominiraju u izveštajima američkih medija o partiji srpskog centra.

bobi

Marjanović je značajno veću minutažu od uobičajene dobio zbog povrede Erona Bejnsa, a nadamo se da je trener Sten van Gandi uvideo da može ozbiljno da računa na našeg gorostasa i da će mu ubuduće ukazivati više poverenja.

Duel u "Palasu" rešen je penal-završnicom, a mirnije ruke bili su domaći košarkaši, koji su uglavnom imali prednost, ali su dozvolili da se ona u finišu utakmice "istopi".

Pistonsima je ovo bila tek treća pobeda u poslednjih 10 utakmica, a ukupno 17. ove sezone, uz 21 poraz, tako da su trenutno daleko od plej-ofa.

Što se tiče Denvera, i Nagetsi se nalaze sve dalje od doigravanja, pošto su vezali četvrti uzastopni poraz. Nikola Jokić je ponovo bio na visini zadatka, čak i najefikasniji u svom timu, ali uzalud...