Malo ko je ovo uradio Golden Stejtu...

Kada gubite 24 u "Oraklu", dok Kari ne može da promaši, a publika viče: "MVP, MVP", o pobedi gotovo i da ne razmišljate, već samo kako da izvučete "živu glavu".

Dvostruki uzastopni MVP, Stef Kari, ubacio je 40 poena (15/27 iz igre), uz četiri skoka i šest asistencija, njegovi Golden Stejt Voriorsi imali su 24 poena prednosti u ponovo rasprodatoj "Orakl areni", ali...

...to nije bilo dovoljno za pobedu.

Košarkaši Memfis Grizlisa odigrali su fantastičnu odbranu u Ouklendu kada se činilo da je meč već izgubljen, zaustavili su Voriorse na neverovatnih 13 poena u poslednjih 12 minuta igre, što im je donelo šansu za produžetak, a tada je zablistao Majkl Konli koji je pogodio "clutch" dvojku iz driblinga za dodatnih pet minuta u kojima su gosti dovršili preokret – 119:128, 111:111.

Memfisu je ovo druga pobeda nad Golden Stejtom ove sezone.

Mark Gasol i Zek Rendolf otvorili su produžetak brzim i lakim poenima, što je bila prednost koju Golden Stejt nije potom nadoknadio. "Tačku na i" stavio je ponovo Konli, čiji je skok šut na 55 sekundi pre kraja produžetka definitivno napravio razliku.

Pre toga, Drajmond Grin ubacio je trojku i ukrao loptu na drugoj strani, ali ju je i izgubio u naletu adrenalina, što je Troj Denijels momentalno kaznio trojkom iz ugla i zaustavio taj mini-nalet Voriorsa na dva minuta pre kraja.

Produžetak se ne bi ni igrao da Konli nije ubacio težak šut na 7,4 sekunde pre kraja četvrte četvrtine, posle čega je Kari tražio i dobio loptu od saigrača, ali "debelo" promašio pobedu.

Istok: Klivlend 27-8, Toronto 24-11, Boston 22-14, Atlanta 20-16, Šarlot 20-17, Milvoki 18-17, Indijana 19-18, Čikago 18-18, Vašington 17-18, Njujork 17-19, Detroit 17-21, Orlando 16-22, Majami 11-27, Filadelfija 9-25, Bruklin 8-27.

Zapad: Golden Stejt 31-6, San Antonio 29-7, Hjuston 29-9, L. A. Klipers 25-14, Juta 22-15, Memfis 23-16, Oklahoma 21-16, Portland 16-22, Sakramento 15-21, Denver 14-22, Nju Orleans 14-23, L. A. Lejkers 14-26, Finiks 12-25, Dalas 11-25, Minesota 11-25.

Kevin Durent imao je 27 poena i 13 skokova, ali je promašio šest penala u šestom porazu Voriorsa ove sezone. U susretu ova dva tima 10. decembra u Memfisu bilo je 110:97 za Grizlise, koji su u jednom trenutku jurili u ubedljiv poraz u "Oraklu". Klej Tompson bio je pod znakom pitanja zbog prehlade, ali je igrao i ubacio 12 poena iz 12 šuteva za 13 minuta na parketu, posle čega je jedno vreme sedeo na klupi, pa se vratio i stigao do konačnih 17 poena.

"MVP, MVP" orilo se u trećoj četvrtini kada je Kari pogodio trojku, uz faul, na 5:16 do kraja te deonice, međutim ni Kari, ni navijači nisu tada slutili šta će uslediti – usledio je zapravo prvi poraz Voriorsa kada bi Kari ubacivao više od 30 poena posle punih 26 utakmica.

Kari je Portlandu u noći između srede i četvrtka ubacio 35, Memfisu 40, ali je ekipa doživela prvi poraz od onog upisanog na Božić po gregorijanskom kalendaru od Klivlend Kavalirsa.

Najveću prednost, Golden Stejt je imao na 4:52 do kraja treće četvrtine kada je rezultat iznosio 90:66. U narednih nešto manje od 17 minuta igre, domaćin je ubacio 21, a gost 45 poena za produžetak i potom prvu pobedu u Ouklendu od 20. novembra 2013. godine!

Grizlisi u nedelju dočekuju Jutu Džez, u danu kada će Voriorsi igrati u Sakramentu protiv Kingsa.

GSW

Naš reprezentativac Nemanja Bjelica ubacio je pet poena u porazu Minesota Timbervulvsa od Vašington Vizardsa rezultatom 112:105.

"Vukovi" su se ovim neuspehom, trećim u nizu, spustili na začelje Zapada gde su u dosadašnjem delu sezone boravili Dalas Meveriksi. Bjelica je ubacio jedan od dva šuta za dva i jedan od četiri za tri poena, imao je i skok za 11 minuta na parketu.

Minesota nije uspela da dobije skromnog rivala sa Istoka uprkos tome što je Endrju Vigins postigao 41 poen (16/30 iz igre), ali je pritom imao samo još jedan skok, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Karl Entoni Tauns ubacio je 18 poena (7/17) iz igre, Gorđi Đeng ubacio je 15, uz 11 skokova, a dvocifren je bio samo još Brendan Raš sa deset poena bez promašaja iz igre (4/4).

Na drugoj strani poeni su bili daleko bolje raspoređeni: Bredli Bil ubacio je 22 uz pet trojki iz sedam pokušaja, Marćin Gortat imao je dabl-dabl učinak od 19 poena i deset skokova, Džon Vol je pored 18 poena imao i 18 asistencija, Markis Moris postigao je 15 uz šest skokova, a Oto Porter Džunior 17 uz takođe šest skokova.

Kad petorka odigra tako, onda ni skroman učinak klupe ne brine mnogo – svi zajedno ubacili su 21 poen.