Odlična Mega, srušen Strazbur

Mega Leks zabeležio četvrtu pobedu u FIBA ligi šampiona. U Sremskoj Mitrovici pobeđen Strazbur.

Odlična Mega, srušen Strazbur Izvor: MN PRESS

Dobru igru protiv Crvene zvezde u ABA ligi i poraz tek posle dodatnih pet minuta, košarkaši Mege Leksa potvrdili su u sredu u Ligi šampiona. Tim Dejana Milojevića nalazi se u dobroj formi, a to je na svojoj koži ostetio Strazbur.

Jedan od dva srpska predstavnika u FIBA Ligi šampiona pobedio je francusku ekipu - 86:82 (23:20, 23:16, 28:23, 12:23), u 12. kolu Grupe D.

Iako su gosti bili favoriti, taj status nisu opravdali u Sremskoj Mitrovici. Mega je od prvog do poslednjeg minuta vodila i na kraju zasluženo upisala četvrti trijumf u takmičenju.

Strazbur je tek u poslednjoj četvrtini, koju je dobio sa "plus 11", uspeo da smanji zaostatak i izbegne katastrofu.

Vlatko Čančar (na slici) predvodio je Megu sa 20 poena i devet skokova.

Odličan je bio i Jovan Novak sa 17 poena i sedam asistencija, Kostja Mušidi je dodao 15 poena, a dvocifren učinak imali su još Ognjen Jaramaz i i Alfa Kaba - po 10.

U ekipi Strazbura Voker sa 19 i Trevis sa 18 poena bili su najefikasniji.

Mega ima skor 4-8 na šestom mestu i ne može do plasmana u narednu fazu takmičenja, kao ni petoplasirana Cibona. Juventus je četvrti sa 7-5, dok Strazbur na trećem mestu ima takođe 7-5.

Grupu predvodi Tenerife sa utakmicom manje i 9-2, a iza njega je Avelino sa 8-3.

Mega će u sledećem kolu gostovati Ostendeu u Belgiji, u utorak 17. januara od 20.30.