CSKA poštedeo Armani, ONAJ rekord Budućnosti važi!

Posle 12 minuta igre u Moskvi bilo je 41:9 i delovalo je da će biti ostvarena najubedljivija pobeda u istoriji Evrolige, ali se to nije dogodilo.

CSKA poštedeo Armani, ONAJ rekord Budućnosti važi! Izvor: MN PRESS

Kako su počeli, košarkaši CSKA iz Moskve ozbiljno su zapretili da postave novi rekord Evrolige kada su najubedljivije pobede u pitanju.

Ali, kada su podigli papučicu s gasa u trećoj četvrtini, bilo je jasno da će "onaj" poraz Budućnosti iz 2003. godine od Montepaskija u Sijeni - 112:49, do daljeg ostati najveća bruka jednog tima u "Đordijevoj Evroligi".

To, naravno, ne znači da se ovog petka 13. uveče košarkaši Armanija iz Milana nisu obrukali. Naprotiv - 101:64 (27:9, 29:16, 22:21, 23:18).

U jednom trenutku bilo je i 42 poena razlike za Dimitrisa Itudisa protiv Jasmina Repeše (101:59), čiji tim ostaje na sam na začelju Evrolige posle 17. kola, jer...

U isto vreme, u utakmici koja je takođe počela u 18 časova, Galatasaraj je zahvaljujući dobroj drugoj četvrtini i kasnije održavanju prednosti u meču sa Žalgirisom, stigao do pete pobede i ostavio italijanskog predstavnika sa fenjerom u rukama - 87:79 (17:17, 23:17, 25:23, 22:22).

Posle 12 minuta igre u Moskvi, rezultat je iznosio 41:9, dakle 32 poena razlike i delovalo je kao da će šampion Evrope ispisati istoriju, tokom druge četvrtine prednost Moskovljana iznosila je od 29 do 31 poena razlike računajući i rezultat pred odlazak na odmor - 56:25, ali su se gosti koliko-toliko pribrali u trećoj deonici i na trenutak imali "samo" 22 poena zaostatka.

Međutim, u četvrtoj četvrtini krenula je ponovo da melje Itudisova mašina, tako da je razlika rasla i do pomenutih 42 poena na ulasku u poslednji minut, kada su gosti vezali šest poena i zaustavili "štopericu" na 37 razlike.

Miloš Teodosić ubacio je deset poena ali uz šut 2/7 za tri, a imao je i pet skokova i četiri asistencije. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nando De Kolo sa 22 poena i tri asistencije, Andrej Voroncevič postigao je 18, a Dimitri Kulagin 12, koliko je imao i Vitali Fridzon.

U poraženom timu, Milan Mačvan je bio najefikasniji sa 19 poena i tri ubačene trojke iz pet pokušaja, ali i 11 skokova i tri asistencije. Sedam faulova nad njim napravili su košarkaši CSKA, kojima je Krunoslav Simon ubacio 15, a Miroslav Raduljica deset poena, uz tri skoka.

Zoran Dragić za 16 minuta u igri nije postigao poen, a Mantas Kalnietis za 13 minuta jeste jedan.

Novajlija u timu Galatasaraja, Bruno Fitipaldo, ubacio je 21 poen uz šest asistencija u derbiju donjeg doma Evrolige, a pratili su ga Sinan Guler sa 16 i Tibor Plajs sa 17 poena i sedam skokova. Naš Vladimir Micov ubacio je 11 poena uz pet skokova i pet asistencija.

Kod Litvanaca, koji su doživeli treći poraz u poslednja četiri kola, Brok Motum ubacio je 18 poena, Paulijus Jankunas 14, uz sedam skokova, a Leo Vesterman deset, uz osam asistencija. Žalgiris je šutirao 7/22 za tri poena, a tim Ergina Atamana 11/26.

Barselona - Olimpijakos 67:69

TABELA: CSKA 13-4, Olimpijakos 12-5, Real 12-5, Baskonija 11-6, Fenerbahče 10-7, PAO 10-7, Zvezda 9-8, Darušafaka 9-8, Efes 8-9, Bamberg 7-10, Uniks 7-10, Barselona 7-10, Makabi 6-11, Žalgiris 6-11, Galatasaraj 5-12, Armani 4-13.