Nikola Strašni harao Los Anđelesom

Nikola Jokić pružio fantastičnu partiju protiv Lejkersa. Zabeležio novi "dabl-dabl" učinak i bio najbolji u ekipi Denvera

Nikola Jokić protiv Orlanda je ostvario rekord NBA karijere, a samo dan kasnije blistao je i protiv Los Anđeles Lejkersa.

Na gostovanju u Stejpls centru Denver je slavio rezultatom 127:121, a predvodio ih je srpski centar.

On je za nepunih 34 minuta provedenih na parketu upisao 29 poena (šut iz igre 12/22), imao je 15 skokova, asistenciju i tri blokade.

Jokić

Denveru, koji je "diktirao tempo" tokom celog meča na gostovanju (imali i 19 poena prednosti), to je bila 17 pobeda u sezoni, a Lejkersima čak 31. poraz.

U ekipi Nagetsa istakao se i Vil Barton sa 26 poena i osam asistencija, dok je kod tima iz Los Anđelesa najbolji bio Lu Vilijams sa 24 pogotka i sedam dodavanja.

Minesota je poražena na gostovanju San Antoniju u Teksasu (114:122), a Nemanja Bjelica ostvario je skroman učinak na tom meču.

On je postigao šest poena (šut iz igre 1/4, sa penala 4/5), a imao je četiri skoka i tri asistencije, kao i ukradenu loptu i blokadu za 25 minuta u igri.

Kavaj Lenard predvodio je Spurse (skor 32-9), dok je Vulvsa (14-28) najzapaženiji bio Karl Entoni Tauns sa 27 poena i 16 uhvaćenih lopti.