Istorijski ružno poluvreme, pa pobeda za opstanak!

Posle 11 poraza u nizu na strani, Mornar je našao parket na kom je bio bolji od domaćina - 24:19 posle prvih 20 minuta, pa pobeda crnogorskog tima vredna opstanka.

Košarkaši Mornara iz Bara neće premijernu sezonu u ABA ligi završiti bez pobede u gostima.

Posle 11 poraza u nizu van "Topolica", pronašli su parket na kom su bili bolji od domaćina.

Posle jednog od najgorih poluvremena u istoriji ABA lige, završenog rezultatom 24:19 za Krku, publika u Novom Mestu videla je nešto smislene košarke i odigrali su je, uglavnom, gosti koji su serijom 7:31 prelomili prvi susret 24. kola i upisali veoma, veoma važne bodove u borbi za opstanak i to u okršaju sa direktnim rivalom.

Krka - Mornar 63:72 (11:12, 13:7, 12:28, 27:25).

Bilo je i dalje preskromnih 29:21 u 23. minutu kada je ekipa trenera Đorđa Pavićevića ušla u fantastičnu seriju završenu negde u 32. minutu kada je na semaforu pisalo 36:52.

O igri ekipe koju vodi Dejan Mihevc najbolje govori ovo "prolazno vreme" od postignutih 36 poena za tri četvrtine i "kusur" košarke u Dvorani "Leon Štukelj". Predstavu je gledalo 2.500 navijača, od kojih je njih 22 (ako u trenutku kada je uslikana fotografija neko nije otišao do toaleta) bučno bodrilo svoje Barane.

Opširan izveštaj iz Novog Mesta pročitajte na portalu naših kolega iz Podgorice, Mondo.me.

Iako su zeleno-beli pojurili da u tih osam minuta naprave preokret i izbegnu bolan poraz, "najbliže" što su stigli bilo je konačnih "minus 9".

Pre ovog kola, Krka, Mornar i Zadar imali su skor 7-16. Jedni su otišli iznad, drugi ispod Zadrana. Videćemo kako će se ova trka završiti, ali već sada se može naslutiti da je crnogorski tim pronašao pobedu vrednu opstanka.

Zadar - Cibona 18.00

Tabela: Crvena zvezda 22-1, Cedevita 18-6, Partizan 17-6, Budućnost 16-7, Cibona 11-12, Igokea 11-12, FMP 10-13, Olimpija 10-13, Karpoš Sokoli 9-15, Mega Leks 9-14, MZT 8-15, Mornar 8-16, Zadar 7-16, Krka 7-17.