Jokićev treći, Vestbrukov 30. "tripl-dabl"!

Mladi srpski as na gostovanju Denvera u Čikagu ponovo zaigrao onako kako zna, dok je najbolji igrač Oklahome dominirao u "tesnoj" pobedi nad Jutom.

Forma Nikole Jokića bila je u padu nakon povratka sa Ol star vikenda u Nju Orleansu, ali slab učinak u prethodne tri utakmice imao je veze i sa rano dobijenim ličnim greškama.

U meču Čikago Bulsa i Denver Nagitsa (107:125) reprezentativac Srbije je uspeo da se sačuva faulova i ostane na terenu više od 30 minuta, a uz to ga je "služio" šut (trojke 3/3).

Onda nije ni čudo što je u čuvenom Junajted centru, u kome je godinama blistao Majkl Džordan, Jokić stigao do trećeg "tripl-dabla" ove sezone i trećeg u februaru! Nakon 20-12-11 protiv Milvokija i 17-21-12 protiv Golden Stejta, Bulsima je Somborac isporučio 19 poena, 16 skokova i 10 asistencija.

S obzirom na poraze Sakramenta i Portlanda, Denver se sa skorom 27-33 učvrstio na osmoj poziciji tabele Zapada i sve je bliži plasmanu u plej-of.

"Tripl-dabl" Nikola Jokić, Čikago - Denver 107:125

Ako se divimo Jokiću i njegovim ciframa, šta tek reći za Rasela Vestbruka, koji je u pobedi Oklahome nad Jutom 109:106 stigao do jubilarnog, 30. "tripl-dabla" u sezoni 2016/17, a 67. u karijeri?

"Džezerima" je ubacio 43 poena (šest trojki), uhvatio 11 lopti i podelio 10 asistencija, a pogotovo je bio nezaustavljiv kada se rešavala utakmica. U poslednja dva minuta i pet sekundi postigao je čak 12 poena.

Ne znamo, zaista, šta bi trebalo da se desi u poslednjoj četvrtini regularnog dela sezone, pa da Vestbruk na kraju ne dobije MVP trofej!