FMP "ranio" Partizan!

Iznenađenje na startu druge polufinalne plej-of serije domaće Superlige.

FMP "ranio" Partizan! Izvor: MN PRESS

Partizan - FMP 91:96 (14:18, 26:19, 17:31, 34:28), za "brejk" gostiju iz Železnika i 0:1 u polufinalu plej-ofa.

Tim Aleksandra Džikića je u ABA ligi i Superligi ubedljivo dobio sve četiri utakmice protiv FMP-a, bio je favorit i u večerašnjem okršaju, ali je kiksirao pred oko 2.000 svojih navijača.

Revanš je u petak od 21.00 u Železniku, gde će crno-beli morati da trijumfuju ako ne žele da prvi put posle čak 19 godina izostanu iz finalne serije!

Partizan i FMP takođe su se sastali u polufinalu 2016. godine i tada su crno-beli ostvarili konačan trijumf tek u "majstorici" (2:1).

Uskoro opširnije...

IZ MINUTA U MINUT

40' Faul nad Hečerom pri šutu za tri poena, ali samo jedan pogodak - 91:96. Do kraja sedam sekundi. Radanov odmah fauliran, šutira 0/2. Promašaj Vrapca za kraj meča - 91:96 i 0:1!

40' Jedno bacanje pogodio je Davidovac - 89:94. Dva bacanja za Andrića na 13 sekundi pre kraja. Pogodio je samo jedno, a Čović na drugoj strani dva - 90:96.

40' Trojka Andrića - 89:93! Još 30 sekundi.

40' Brz faul Boldena (četvrti) i dva bacanja Andrića - 86:90. Neuspeo presing crno-belih, uspešan dvokorak Radanova i "2+1", uz peti faul Veličkovića - 86:93!

40' Peta lična Birčevića, u prodoru je bio Davidovac. Pogađa jedno bacanje - 84:90. Džikić 48 sekundi pre kraja uzima tajm-aut.

39' Dva bacanja Čovića - 81:89. Treća trojka Veličkovića - 84:89, do kraja 62 sekunde!

39' Dva bacanja Veličkovića (81:87), Pot krade loptu Čoviću, ali Hečer promašuje trojku iz trka... Možda i poslednja realna šansa za preokret.

39' Važna trojka Čovića iz "pik end rol" akcije - 79:87!

38' Promašuje Šešlija, a Hečer gubi važnu loptu. Veličković faulira Ljubičića, koji koristi oba bacanja - 76:84. Nema trojke Veličkovića, ali Birčević beleži "2+1" iz novog napada - 79:84.

37' Opet prodor Radanova na isteku napada, faul Birčevića i dva pogođena bacanja - 75:82. Peta lična Lazarevića, Birčević 1/2 - 76:82.

36' Faul Boldena i tri bacanja za Birčevića. Iskoristio je dva - 73:78. Peta lična i Marinkoviću. Dva bacanja Čovića - 73:80. Uzvraća Hečer - 75:80.

36' Sjajni Radanov dobija "vruć krompir" pri kraju napada, prodire i pogađa uz faul Andrića - 71:78. Radanov je promašio bacanje, ali je Birčeviću sviran faul nad Šešlijom u borbi za loptu. Krilni centar FMP-a šutnuo je bacanja 0/2.

35' Faul u napadu Lazarevića, Birčević popravlja promašaj Ratkovice - 71:76, serija 9:0! ... Peti faul Ratkovice.

35' Ratkovica nakon promašaja Davidovca pogađa bacanja i Partizanov deficit je prepolovljen - 69:76.

34' Pri rezultatu 64:76 i Marinković promašuje dva bacanja. Birčević se izborio za novi napad, trojka Veličkovića - 67:76!

33' Samo jedno pogođeno bacanje Veličkovića, pa nova trojka Boldena - 62:76! Hečer daje šansu gostima da se još više "odlepe" promašivši dva bacanja, ali Bolden pravi grešku u koracima.

32' Trojka Boldena - 59:71. Veličković uzvraća, ali prilikom odraza je nagazio liniju tri poena - 61:71.

- Posle treće četvrtine 57:68 vodi FMP! Na seriju 6:0 Vanje Marinkovića odgovorio je Filip Čović pogotkom sa devet metara, par sekundi pre kraja... Čak 17:31 u ovom delu utakmice.

30' Trojka Marinkovića za 54:65, nakon što je Bolden doneo "panterima" 14 poena prednosti (51:65)... Potom promašaj Bursaća i nova trojka Marinkovića - 57:65!

29' Koš i bacanje Radanova za maksimalnih "plus 12" - 51:63! Andriću sviran faul u napadu. Protesti klupe i navijača Partizana...

28' Partizan prilazi na 50:56, ali lako prima još jedan koš, Apić za 50:58. Promašaj Veličkovića, Čović poentira uz faul Hečera, ali promašuje dodatno bacanje - 50:60.

26' Polaganje Marinkovića na drugi obruč, pa koš Boldena na isteku napada - 44:54.

24' Trojka Radovanovića - 40:49! Čović krade loptu Ratkovici, koji dobija i tehničku grešku. Čović pogađa kazneno bacanje - 40:50, serija 0:13!

23' Marinković promašuje trojku, a lepu akciju gostiju završava Šešlija, zakucavanjem preko Vrapca - 40:46! Serija 0:9 za nešto više od dva minuta, uz dva skoka u napadu i jednu ukradenu loptu. Mnogo razloga za tajm-aut Džikića.

22' Mini-serija FMP Železnika od 7:0 i preokret na 40:44, uz pet poena Filipa Čovića.

- Najbolji strelci: Veličković 11, Birčević 11, Luković 6, Majstorović 4 - Apić 7, Bolden 6, Radanov 6, Lazarević 5.

- Partizan je agresivnom odbranom poremetio FMP, koji od 16. minuta nije postigao koš iz igre. Šut za tri poena: Partizan 3/9, FMP 0/10.

20' Izgubljena lopta Čovića, koji je potpuno pogubio konce igre FMP-a u poslednjih nekoliko minuta druge četvrtine. Na drugoj strani Apić blokira Ratkovicu, sledi aut ispod table i direktna asistencija Ratkovice za Birčevića - 40:37 (14:18, 26:19)!

20' Birčević blokira Bursaća, Hečer polaganjem završava polukontru i Partizan prvi put vodi - 38:37!

19' Partizan sve bliže i bliže, Birčević za 36:37.

17' Trojka razigranog Veličkovića, ukupno njegovih 11 poena - 32:35!

16' Dva bacanja, pa "ali-up" zakucavanje Veličkovića na asistenciju Birčevića - 29:34. Pre toga statičan napad gostiju i olako izgubljena lopta Davidovca.

16' Trojka Birčevića posle ofanzivnog skoka Veličkovića - 25:32. Bolden maestralno "prikucava" promašaj Davidovca - 25:34.

15' FMP prvi put na "plus 10" - 22:32.

14' Dva uzastopna napada je završavao Veličković i oba puta promašio. Ofanzivni skok Apića i faul Andrića na Ljubičiću, koji ovog puta šutira bacanja 2/2 - 18:27!

13' Greška Hečera i promašaj Lazarevića u novoj kontri gostiju, ali opet je tu Radanov! Mladi bek "prikucava" i vodi goste na 18:25.

12' Veličković pokazuje "rđu" od neigranja, šutirajući slobodna bacanja 2/4. Na drugoj strani još neprecizniji Ljubičić (0/2). Pot je petljao i na kraju promašio (Ljubičić se iskupio dobrom odbranom), Radanov trči kontru i polaže - 18:23.

11' FMP još jednom poentira direktno iz ofanzivnog skoka. Radanov za 16:20.

- Partizan je u prvih 10 minuta pogodio samo 36 odsto šuteva iz igre i bio slabiji u skoku (7:10).

10' Koš Šešlije "iz odbojke", pa promašaji Andrića i Bursaća u šutu za tri poena. Kraj prve četvrtine, 14:18!

10' Nekoliko loših napada su izveli gosti, a Partizan to nije koristio, sve do trojke Andrića - 14:16.

9' Prvi put je na terenu Novica Veličković, koji je poslednja dva meča u regularnom delu takmičenja presedeo na klupi.

8' FMP šutira 8/11 za dva poena, ali 0/3 za tri. Bilo je 8:16, sada 11:16.

6' Bolden i Davidovac su povećali vođstvo gostiju na 6:14.

4' FMP mnogo čvršći i konkretniji nego u meču za bodove prošle nedelje. Košem Boldena (uz promašeno dodatno bacanje) vodi 4:10.