Himki nejak za CSKA

Oporavljeni Miloš Teodosić blista u redovima "armejaca". U finalu VTB lige vode 2:0 i blizu su osme titule za devet godina postojanja ovog takmičenja.

CSKA nastavlja da se poigrava sa rivalima u plej-ofu VTB lige!

Posle 3:0 protiv Astane i Lokomotive Kubanj, slična sudbina "smeši" se i ekipi Himkija u finalnoj seriji.

CSKA je u subotu slavio i drugu sigurnu pobedu pred svojim navijačima - 99:79 (24:15, 35:28, 17:12, 23:24) - pa će u sredu imati prvu priliku da odbrani titulu prvaka i "odsvira kraj" sezone 2016/17.

Za razliku od prvog meča, kada su se opustili posle 27 poena prednosti nakon treće četvrtine i izgubili poslednju čak sa 37:16, izabranici Dimitrisa Itudisa nisu skidali "nogu sa gasa" sve do minut-dva pre kraja.

Miloš Teodosić bio je igrač utakmice sa 23 poena (trojke 5/8, dvojke 3/3) i šest asistencija, Nando De Kolo ubacio je 20 poena, a Semjon Antonov iznenadio sa 18.

U gostujućem timu je samo Aleksej Šved imao dvocifren učinak, ali je do 21 poena stigao uz loš procenat šuta iz igre - 5/16.

CSKA je od osnivanja VTB lige bio šampion sedam puta - svake godine osim 2011, kada je na Fajnal foru u Kazanju poražen upravo od Himkija. Od 2013, kada je uveden plej-of, "armejci" u finalima imaju skor 14-2.