NBA: Minesota primila 152 poena!

Predvođeni Stivom Nešom, Finiks Sansi su već godinama odličan napadački tim.

NBA: Minesota primila 152 poena! Izvor: MONDO

Da bi postavili rekord sezone, morali su ipak da se suoče sa najgorom odbranom u NBA ligi.

Finiks - Minesota 152:114 (38:33, 41:28, 35:27, 38:26)!

Sansi su izjednačili rekord svoje dvorane, koji od 2006. godine drže Sijetl Supersoniksi (danas Oklahoma Siti Tander), ali nisu dostigli 154 poena, koliko su prije godinu dana ubacili Golden Stejt Voriorsima u Ouklendu.

Tek drugi put u posljednjih deset godina dogodilo se da jedan tim u svakoj četvrtini postigne 35 ili više poena.

"Hvatamo zalet za posljednjih 15 utakmica", rekao je trener Finiksa Alvin Džentri.

Njegov kolega Kurt Rembis dodao je da se ovako nešto "događa kada uopšte ne igraš odbranu".

"Mnogo više su se trudili od nas. Uz to, Finiks ima uigran tim, sa odličnim protokom lopte i u kojem se tačno zna šta ko radi".

Osmorica igrača domaćeg tima imala su dvocifren učinak. Džejson Ričardson postigao je 27 poena, Amare Studemajer 25, a Neš 13, uz 14 asistencija za samo 24 minuta provedena na parketu.

U debaklu Minesote je kao starter učestvovao i Darko Miličić. Za 17 minuta je zabeležio četiri poena (šut 2/4), dva skoka, dve asistencije i jednu ukradenu loptu.

TABELE

Istok: Klivlend 53-15, Orlando 47-21, Atlanta 43-23, Boston 42-24, Milvoki 36-29, Šarlot 34-32, Majami 35-33, Toronto 32-33...

Zapad: LA Lejkers 50-18, Denver 46-22, Dalas 45-22, Juta 43-24, Oklahoma Siti 41-24, Finiks 42-26, San Antonio 40-25, Portland 41-28...

(MONDO, foto: FoNet/AP)