NBA: Dominacija domaćina, "prvenac" Džordana

U noći između srijede i četvrtka domaćini su pobijedili u svih 11 utakmica NBA lige.

NBA: Dominacija domaćina, "prvenac" Džordana Izvor: MONDO

Srbija je imala samo dva predstavnika - Nenada Krstića i Darka Miličića. Imena Predraga Stojakovića i Vladimira Radmanovića nalazili su se u zapisniku utakmice Golden Stejt - Nju Orleans (131:121), iako su povrijeđeni, dok Aleksandra Pavlovića nije bilo protokolu.

Krstićeva Oklahoma poražena je od Šarlota 92:100, uz šest poena, osam skokova i dvije "rampe" srpskog reprezentativca.

Pobjedu Šarlota pratio je Majkl Džordan, kao prvi bivši košarkaš koji je postao većinski vlasnik nekog kluba.

"Posebno sam srećan što mi se pruža mogućnost da stvorim pobjednički tim u rodnoj Sjevernoj Karolini", kaže se u Džordanovom saopštenju.

"Planiram da od Bobketsa napravim organizaciju za ponos i posvetiću se ostvarenju tog cilja", dodao je šestostruki osvajač NBA lige.

Miličićeva Minesota je izgubila u Solt Lejk Sitiju od Jute sa 100:122, a učinak nekadašnjeg centra vršačkog Hemofarma iznosio je devet koševa, tri skoka, dvije asistencije i jedna ukradena lopta za 29 minuta.

Lebron Džejms je ponovo blistao, nedostajali su mu po skok i asistencija za tripl-dabl (32 poena, 9sk, 9as). Što je još važnije, bio najbolji u trenucima kada se Indijana digla iz pepela. Gosti su od "minus 18" stigli na samo poen zaostatka, a Lebron je onda u posljednja četiri minuta ubacio šest poena, imao dvije blokade, dva puta ukrao loptu i upisao asistenciju.